Kalendář akcí


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Obléhání hradu Švihov 2024

24. 5. 2024 - 25. 5. 2024

60 Kč
leták

Zveme návštěvníky hradu Švihov na pouť do 14. století. Na vlastní oči můžete vidět přehlídku středověkého umění, řemesel, trhů, a hlavně nemalé vojenské bitvy. Pojďme nahlédnout do zákulisí toho, jak se ve 14. století tančilo, střílelo z luku, vařilo, vyráběly předměty nebo se bavily děti.

Během pátku 24. 5. a soboty 25. 5. 2024 bude probíhat Obléhání hradu Švihov, na kterém se setkají vojska obléhající hrad. Kolem hradu rozbijí svá vojenská ležení, dobové stany, budou se pohybovat po hradě i v jeho okolí. Hrad se tak ponoří do středověké atmosféry, ve které můžete být s námi.

Obléhání obohatí i široký doprovodný program pro děti i dospělé. Pro návštěvníky budou připraveny ukázky dobových kostýmů, zbraní, a zbrojí, tradičních řemesel. Budou se moci projít dobovými trhy, shlédnout vystoupení kejklířů, rytířský turnaj i historické bitvy. Pro děti bude připravena možnost vyzkoušet si lukostřelbu, házení kroužků, malování, šití/drhání či výrobu keramiky. Návštěvníci budou mít také možnost ochutnat jídlo a pití inspirované středověkou kuchyní.

Vstup pro děti do 6 let zdarma.

Podrobnosti

Zahájení:
24. 5. 2024
Ukončení:
25. 5. 2024
Cena:
60 Kč
Rubriky Akce:
, ,

Místo konání

Hrad Švihov
Žižkova 1
Švihov, Česká republika

Za změnu programu neručíme.


Sdílejte:


Tipy z kalendáře akcí: