Anna K. představila nový videoklip a v rámci turné nemine ani Plzeň

Oblíbená zpěvačka Anna K. je po dvouletém boji s nemocí opět v plné síle a představuje nový live videoklip k písni Pyramida boha slunce. Je to nejsilnější skladba z aktuálního alba Světlo a vznikla ve spolupráci s Tomášem Varteckým a Janem P. Muchowem. Zpěvačka se zároveň vydala na předvánoční akustické turné s dětskými sbory. V Plzni vystoupí 9. prosince 2019 v areálu DEPO2015.

Videoklip představuje ohlédnutí za nabitou letní sezónou zpěvačky, která odehrála více než 50 koncertů a na odpočinek po nemoci tudíž nemá ani pomyšlení. “Je třeba být neustále v pohybu, kdybych se zastavila, tak umřu,” říká s úsměvem zpěvačka a dodává: “Musím prostě pořád makat, aby hlava neměla čas přemýšlet o temnotách. Ale hlavně svou práci miluju, uzdravuje mě a posiluje můj kontakt s fanoušky. Myslím, že bez sebe zkrátka nemůžeme být.” 

Videoklip natočil Martin Linhart a je právě o té sounáležitosti a energii, kterou si zpěvačka se svými fanoušky vzájemně předávají.

Akustické předvánoční turné odstartovalo 1. listopadu v Holešově a pokračuje dalšími koncerty. Se svou kapelou Anna K představuje své největší hity, ale i nejnovější písně z jejího úspěšného alba Světlo v akustických aranžích.

“Naše loňské akustické turné mělo takový úspěch, že jsme se rozhodli zopakovat ho i letos. Mám velkou radost, že je o něj takový zájem, některá místa jsou už teď vyprodaná, museli jsme přidat další koncerty,” vypráví Anna K. a dodává: “Celý program bude opět hodně o světle a světlých okamžicích s naší hudbou, a krásné energii, kterou by předvánoční čas měl mít.

Na každé zastávce rozšířuje navíc její šestičlennou kapelu i dětský pěvecký sbor. „Na většině koncertů mne doprovodí Dětské Sborové Studio Ostrava Jih nebo Kühnův dětský sbor, se kterými jsem již v minulosti vystupovala. V některých městech oslovíme i místní pěvecké sbory a základní umělecké školy. Dětská energie atmosféru koncertu nádherně rozzáří, moc se na to těším!“ říká zpěvačka. 

Aby byl koncertní program co nejrozmanitější, nechala zpěvačka polovinu písní přearanžovat americkým producentem Stevem Walshem. Ten má s podobnou prací velké zkušenosti. Například v minulosti už podobným způsobem upravil největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné. Druhou polovinu repertoáru nakonec předělala Anna K. na zkouškách společně se svou koncertní kapelou.

Vstupenky na šňůru koncertů lze koupit exkluzivně v síti TicketLIVE.


Anna K. – Akusticky 2019

9. prosince 2019, DEPO2015Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 

Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz