Bylinky, které tělu pomohou dostat se do formy po užívání antibiotik

Snad každý někdy užíval antibiotika. Bez nich by lidé stále umírali kvůli dnes již nepředstavitelným důvodům a jejich objev patří k nejdůležitějším milníkům moderní medicíny. Přesto jejich nadužívání vede k hubení organismu prospěšných bakterií a zároveň dochází k oslabení střevní mikroflóry. Právě stav střev silně souvisí s imunitou. Abyste se po léčbě antibiotiky dostali do formy, určitě je vhodné užívat probiotika, ale pomoci si můžete také bylinkami.

Kopřiva dvoudomá najde využití téměř na všechny neduhy

Kopřiva je jedna z nejoblíbenějších bylin na všemožné neduhy. Roste téměř všude a pozná ji snad každý. Listy kopřivy jsou bohaté na vápník, draslík, železo, kyselinu křemičitou a další prospěšné látky. Po léčbě antibiotiky je nejvhodnější pít pravidelně čaj z čerstvých nebo sušených listů, které stačí nechat čtvrt hodiny vyluhovat. Čaj nejenže čistí krev, ale také má podobné účinky na střeva, která zbavuje nežádoucích látek.

Lopuch větší, elixír pro celé tělo

Kořen této rostliny je bohatý na látku zvanou inulin. Ta představuje potravu pro bakterie, které jsou přirozenou součástí střevní mikroflóry a díky jejich množení následně dochází k úbytku nepřátelských bakterií obývajících tuto část naší trávicí soustavy. Vzhledem k problematičtějšímu sběru je možné sušený a nadrcený kořen lopuchu koupit v bylinné lékárně. Pravidelné pití čaje z této bylinky povzbuzuje látkovou výměnu a zlepšuje činnost jater i celého trávicího traktu. Postupně tak dochází k detoxikaci celého organismu.

Bylinky pro zdravý žlučník, které snadno v přírodě poznáte

Tolice vojtěška je vzpruhou po prodělané infekci

Květy a listy vojtěšky rovněž pomáhají tělu dostat se do kondice. Čaj z této bylinky má silné detoxikační a antiseptické účiny a zároveň pozitivně působí na trávicí soustavu. Zároveň je močopudný, takže působí očistně na vícero frontách. Rostlina je bohatým zdrojem vápníku, železa, fosforu, draslíku, křemíku, sodíku a mnoha vitamínů. Zároveň obsahuje osm druhů esenciálních aminokyselin. Pití čaje z vojtěšky by však mělo být krátkodobé pouze po prodělané infekci.

Česnek medvědí jako přírodní antibiotikum

Česnek je vzpruhou pro celé tělo. Látky v něm obsažené podporují látkovou výměnu a doslova omlazují organismus. Jeho užíváním se čistí trávicí trakt a tělo je tak lépe připravené znovu nabrat síly po nemoci. Ne nadarmo se říká, že je česnek přírodní antibiotikum. Jeho účinky znali již naši předci. Česnek dokáže spolehlivě likvidovat střevní parazity, poradí si s nejrůznějšími bakteriemi a hubí plísně. Díky tomu nepůsobí blahodárně jen na střevní mikroflóru, ale na celé tělo. Má také schopnost snižovat vysoký krevní tlak a hladinu krevního cukru. Právem je považován za královskou bylinu. Česnek je po prodělané infekci vhodné podávat čerstvý s mlékem nebo v jogurtu, kdy společně s laktobacily zasáhne v pravý čas na pravém místě. Podobné účinky jako česnek medvědí má i česnek setý.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 



Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru