A. Svoboda se zástupci krajské výpravy. Foto: Plzeňský kraj

Do sbírky cenných kovů na zimní olympiádě dětí a mládeže přibyly další zlaté medaile

Po pondělních a úterních úspěších Vanessy Volopichové, Antonína Svobody, Kryštofa Ruži a Davida Kasla (psali jsme zde) se rozrostl počet medailí na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 v Karlovarském kraji o další zlaté.

Ani ve svém druhém závodu nenašel v lyžařském orientačním běhu přemožitele Antonín Svoboda a stal se tak dvojnásobným zlatým olympijským medailistou. Ve středečním závodě zvítězil na krátké trati.

Skvělý výkon předvedla Nicole Zemanová, která vylepšila své 4. místo z obřího slalomu a vystoupila po slalomu na stupínek nejvyšší. Ačkoliv byla po prvním kole na čtvrtém místě, tak v tom druhém nedala soupeřkám šanci a zaslouženě zvítězila.

Závěrečný den Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 v Karlovarském kraji přinesl výpravě Plzeňského kraje také zlatou medaili. Získala ji ve snowboardingu Vanessa Volopichová.

Celkově pak mladí sportovci Plzeňského kraje získali šest zlatých medailí (Vanessa Volopichová 2x, Antonín Svoboda 2x, Kryštof Ruža, Nicole Zemanová), jednu stříbrnou (Karolína Šperlová) a jednu bronzovou (David Kasl). Nejúspěšnějším sportem krajské výpravy byl snowboarding.

V celkovém hodnocení krajů se Plzeňský kraj umístil na 12. místě.