Edmund-Kemper v roce 1973. Zdroj: Volné dílo

Edmund Kemper. Obří šílenec, co tak dlouho čekal na dopadení, až se sám přiznal

Nevypočitatelné chování, výčitky nebo zvrhlé touhy po vlastní popravě. Co vedlo Edmunda Kempera k tomu, že po sérii brutálních vražd zvedl telefonní sluchátko a doznal se policii, nelze s určitostí soudit. Tento přerostlý muž byl zvláštní od malička. Při jedné z výpovědí pronesl, že krásná dívka v něm evokuje z části šanci na schůzku, ale z té druhé že touží vidět její hlavu nabodnutou na kůlu. Výmluvná charakteristika jeho nátury.

Nechtěný a tak trochu divný

Světlo světa spatřil 18. prosince 1948 v Kalifornii. Zpočátku šťastné dětství ukončil otcův odchod. Matka se rozhodla opustit místo vzpomínek a s chlapcem a jeho dvěma sestrami se odstěhovala dva tisíce kilometrů daleko, do Montany.

Matčin vliv na vývoj Eda nebyl kladným, matka jej citově vydírala, co víc, trpěla představou, že chlapec chce sexuálně zneužít své sestry. A tak jej na dlouhé hodiny zavírala do sklepa, kde měl v přítmí zpytovat svědomí. Do jaké míry si toto jednání zasloužil, těžko říct. Normální ale rozhodně nebyl. Byl sice inteligentní, přesto si liboval v mučení a vraždění nevinných zvířat, hračky stavěl do perverzních sexuálních poloh. A jeho největší sen? Vlastní poprava. Na tu si často hrál a v euforii napodoboval smrt na elektrickém křesle.

Clarnell Strandberg
Edmundova matka Clarnell-Strandberg. Zdroj: Volné dílo

A tak získal statut „problematického“, žít s ním pod jednou střechou nechtěla matka, ani otec, kterému připomínal starý život kolidující s jeho novým manželstvím a nadějným dalším synkem. Žil tak u svých prarodičů. Jenže soužití ani v tomto případě nebylo harmonické, skončilo vraždou obou pěstounů. Vlastní babičce prostřelil hlavu, dědu zastřelil o něco později. K činu se ihned přiznal a skončil ve státní nemocnici pro trestně neodpovědné osoby, neboť u něj byla diagnostikována paranoidní psychopatie.

Příliš velký na policistu

Ve svých jednadvaceti letech byl propuštěn. Očekávalo se od něj, že se začlení do společnosti. A zpočátku to tak i vypadalo, studoval vysokou školu, našel si přátele. Začal také snít o budoucí kariéře, chtěl se stát policistou. Jenže při výšce 206 cm a váze 140 kg byl pro výkon této služby příliš statným, byl odmítnut.

Začal tak pracovat u odboru dálnic státu Kalifornie. Vytoužené povolání to sice nebylo, ale přineslo peníze na obživu i menší radosti. Jednou z nich byl Ford Galaxie, žlutý vůz, kterým lemoval pobřeží a vozil mladé stopařky.

Zlobivý hoch Ted Bundy, vrah s okouzlujícím vzhledem

Jako vrah však zůstával neviditelným

V autě se postupně začaly objevovat zneklidňující předměty, jako nože nebo pouta. 7. května 1972 poprvé posloužily Edovu zamýšlenému účelu. Na odlehlé cestě zabil dvě studentky mířící do Stanfordské univerzity. Jejich těla si pak odvezl do pronajatého bytu, kde je rozřezal. S jednotlivými částmi těl si pohrával a napodoboval sexuální hrátky. Když byly jeho choutky naplněny, pohodil zbytky dívek v horách. Téměř shodný scénář se zopakoval ještě u čtyř stopařek, které nasedly do jeho auta.

21. dubna 1973 se rozhodl vyřídit si účty i se svojí matkou. Vplížil se do její ložnice a ve spánku ji ubil a poté jí odřízl hlavu. Následně brutálně zabil i matčinu přítelkyni.

Edmund Kemper
Edmund Kemper v roce 2011. Zdroj: Volné dílo

Z očekávání k přiznání

Vzrušeně čekal, kdy se o vraždách začne v médiích mluvit. Zvláště od vraždy matky si sliboval, že se brzy dostane do hledáčku policie. Když se nic nedělo, zastavil zkrátka u telefonní budky a zavolal na policejní stanici. Z počátku mu nechtěli věřit. Když však policisté objevili těla v matčině domě, už věřit začali.

Edmund toužil po trestu smrti. Ten mu však nebyl umožněn. Ani snahy o nepříčetnost či psychickou nemoc tentokrát neobstály. Doživotní trest si odpykává ve věznici s maximální ostrahou. O elektrickém křesle si zde nechává zdát už 46 let.

Zdroje: J. Marlowe – Nejkrutější psychopati v dějinách, murderpedia.org

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 



Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru