Foto: Měšťanská beseda

Měšťanská beseda zve své příznivce na NIC a Kino Beseda míří za diváky domů

Měšťanská beseda se přidala k iniciativě na podporu kulturních institucí a začala nabízet vstupenky na nic. Do festivalu NIC 2020 se zapojily už desítky míst v celé ČR, které nyní nemohou pořádat žádný kulturní program, což pro ně znamená významné finanční ztráty. Žádají proto o podporu právě nákupem virtuální vstupenky. Kino Beseda začne 7. dubna promítat online v rámci projektu #vašekino. Diváci budou moci doma v obýváku sledovat filmy, které by jinak byly k vidění na plátnech kin.

Měšťanská beseda je kvůli koronavirovým opatřením od 10. března uzavřená. Jen během března a dubna nemůže zrealizovat téměř stovku akcí, které byly na programu a na které už bylo prodáno bezmála 10 tisíc vstupenek. „Abychom ustáli současné nesmírně náročné období, o kterém zatím nikdo nevíme, kdy skončí, rozhodli jsme se zapojit do pomyslného festivalu NIC 2020,“ řekl Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň s.r.o. „Nabízíme vstupenky na nic, protože víc momentálně uspořádat nemůžeme. Slibujeme, že koupí vstupenky podpoříte budoucí dění v Měšťanské besedě, a věříme, že se tu budeme moci opět setkávat u kultury, tak jak jste ji dosud znali a měli rádi.“

Západočeská galerie v Plzni spouští komplexní virtuální nabídku

Projekt NIC 2020 spustil prodejní systém GoOut, jehož prostřednictvím Měšťanská beseda prodává vstupenky. A jak nákup vstupenek na NIC funguje? „Ve virtuálním sále si lidé mohou vybrat vstupenku v ceně od 20 až do 5000 korun podle toho, jakou částkou chtějí podpořit Měšťanskou besedu v období, kdy nemůže normálně fungovat,“ vysvětlila Hana Kulawiaková z Měšťanské besedy. Vstupenky jsou k zakoupení až do 1. května 2020 na webu Měšťanské besedy u akce s názvem Show o ničem nebo v síti GoOut.

Ani Kino Beseda se nevzdává, a protože nemůže promítat v kinosále, rozhodlo se přijít s filmovým programem za diváky domů. Díky projektu #vašekino se od úterý 7. dubna stane dočasným virtuálním kinem v obýváku svých diváků podobně jako Netflix filmy. „Chceme, aby naši diváci věděli, že na ně nezapomínáme a že jsme s nimi, i když teď nemůžou přijít k nám do kina,“ řekl Daniel Jaroš, manažer Kina Beseda. „Budeme moc rádi, když pozvou kino k sobě domů, a tím nás podpoří.“

Divadlo J. K. Tyla přistupuje k prvním změnám v naplánovaných premiérách

Vstupenky do virtuálního kina se dají zakoupit online stejným způsobem jako vstupenky do Kina Beseda a stojí 70 korun. Předprodej končí vždy hodinu před začátkem projekce. Pro vstup do virtuálního sálu divák potřebuje číslo vstupenky, která mu přišla při nákupu e-mailem. Ten zadá na stránkách www.vasekino.cz, a získá tak přístup k filmu, který může sledovat ve full HD nebo HD kvalitě, a to i na více zařízeních (PC, tablet, TV).

Cílem je přiblížit filmový zážitek co nejvíce tomu z kina. Projekce začíná v přesný čas, film nelze zastavit ani vrátit. „Zůstaň v papučích a zachumlej se do deky, nebo se klidně vyfikni a na cestu z kuchyně do obýváku si vezmi lodičky,“ píše se na www.vasekino.cz. „Za 70 kaček vás může koukat tolik, kolik se vás vejde na gauč. Chceš-li kinu fakt pomoci, kup lístky i pro psa a kočku.“


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 



Tipy z kalendáře akcí: