Foto: ÚMO 3

Plzeň má unikátní plovoucí vánoční strom

Na hladině plzeňské Borské přehrady se dnes večer rozsvítí čtyřmetrový vánoční strom. Vedení centrálního městského obvodu se netradiční vánoční výzdobou inspirovalo v zahraničí.

„Plovoucí světelnou instalaci jsem poprvé viděl na jezeře v Rakousku. Když jsme se letos rozhodovali, jak bychom mohli vánoční výzdobu vylepšit, napadlo nás nechat instalovat něco podobného na hladině Borské přehrady. V současné době, kdy jsou omezené akce a zakázané vánoční trhy, jsem moc rád, že se nám podařilo nápad s plovoucím vánočním stromem zrealizovat,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka.

Ozdobení čtyřmetrové konstrukce stromu a připojení k elektřině zajistili pracovníci Plzeňských městských dopravních podniků. Stromek zdobí 8 metrů světelného řetězu, girlandy a LED světelné hvězdy. Jako ponton pro konstrukci stromku bylo využito staré molo, které původně sloužilo v půjčovně loděk. Molo bylo přeskládáno do tvaru kříže a na něj byl pak umístěn strom. Dostat strom na vodu a ukotvit jej na hladině, to byl úkol pro Vodní záchrannou službu.

Slavnostní rozsvícení plovoucího stromu se uskuteční dnes, tj. ve středu 1. prosince v 17:00 hodin a svítit bude až do svátku Tří králů. Strom si bude možné prohlédnout jak z přilehlého areálu Škodaland, tak z hráze nebo ze stezky vedoucí kolem přehrady.

Od první adventní neděle již také září vánoční strom na náměstí Republiky, kterým je letos jedle obrovská. Jeho rozsvícení proběhlo z důvodu nepříznivé epidemické situace bez plánovaného kulturního programu.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner