Foto: K. Misíková, Zoo Plzeň

Hvězdy Metalfestu pokřtily tříměsíční velbloudici v plzeňské Zoo

Propojení Metalfestu a plzeňské zoo pokračuje i letos. V minulosti se Metalfest stal partnerem a podporovatelem chovu celé řady zvířat. Pokřtění byli třeba medvědi hnědí, žirafy, krajta mřížkovaná, vlci hřivnatí nebo nosorožec indický. Jejich kmotry se staly kapely Accept, Uriah Heep, Alice Cooper, Nightwish, Powerwolf, Hammerfall, Citron a další. Kmotrem mláděte velblouda se letos stala oblíbená německá heavymetalová kapela Rage.

Mládě velblouda dvouhrbého přišlo na svět opět po roce. Samička se narodila už 13. března. Její matkou je samice Tereza, která do Plzně přišla ze Zoo Ostrava. Velbloudice je matkou poprvé a bohužel mládě nekrmí, jinak se o něj stará. Výživu proto převzaly ošetřovatelé a zoologové v čele s Miroslavou Palackou. Mládě krmí speciálním tučným mlékem pro telata.

Vybrané jméno pro mládě je Lamia. To nese mnoho významů a souvislostí. „Například podle blonďaté čarodějnice z filmu Hvězdný prach – protože malá samice je zatím nejsvětlejší velbloud, co jsme kdy měli. Lamia je také jméno z řecké mytologie. Byla milenkou Dia a dcerou Libye. Později se stala příšerou z Hádova podsvětí, Héra ji proměnila v napůl ženu, napůl hada. Lamia rovněž znamená „zářící“, „zářící“ nebo „brilantní“ (z arabštiny „lamiea“),“ vysvětluje Martin Vobruba, mluvčí plzeňské Zoologické a botanické zahrady.

Galerie:

Zdroj: Zoo Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: