Škoda FIT půlmaraton zažil rekordní účast

Plzeňský Škoda FIT půlmaraton do ulic a okolí západočeské metropole přilákal na 1 600 účastníků. Město ožilo sportovním svátkem v neděli 30. září. Vítězství obhájil Tomáš Eisner, který letos závodil za Team 211 a roli favorita potvrdil – vyhrál v čase 1:13:57.9.

Závod se vydařil, což závěrem potvrdil i šéf organizačního týmu Tomáš Pavel: „Počasí vyšlo krásně a byla radost vidět tolik nadšených běžců. Všem gratulujeme, pro nás je každý vítěz a těšíme se za rok na viděnou.

Druhý skončil Petr Minařík z klubu SKP Rokycany, kterého vítěz porazil o více než minutu a 35 vteřin. Třetí v cíli v celkovém pořadí byl Milan Hochmut (AK ŠKODA Plzeň), který zaběhl čas 1:18:12.6. Skvělý výkon předvedla také nejrychlejší žena. Tereza Hrochová z AK ŠKODA Plzeň se v cílové rovince objevila na desátém místě mezi muži a kromě času 1:22:42.5 jí může těšit prvenství mezi ženami. Rovněž druhá žena Teodora Chvalová (Forrest Gump team) zaběhla skvělý čas 1:23:55.7 a na třináctém místě byla jen o jednu pozici lepší než třetí dívka, Eliška Rosenbaumová z klubu Rozběháme Česko (1:25:28.0).

Na programu sportovního dne byly vedle samotného půlmaratonu i dětské závody, rodinný běh a štafety.  V rámci běžecké akce došlo i na doprovodné závody a bohatý program na náměstí Republiky, kde měl půlmaraton svůj start i cíl. Partneři projektu Škoda FIT nabídli na svých stáncích informace o zdravé výživě, možnost testování kondice a zdravotního stavu a mnohé další.

Trasa hlavního závodu byla atraktivní tím, že byla jednokolová a díky tomu, že vedla historickým jádrem Plzně, okolím řek, hlavním areálem Škodovky i parky, patří v Česku mezi nejzajímavější městské tratě,“ říká za organizátory vedoucí Marketingu Škody Transportation Petr Hašpl.

Škoda FIT půlmaraton je první jednokolový půlmaraton v Plzni se startem a cílem na náměstí Republiky a je součástí programu Škoda FIT, kterým Škoda Transportation a její partneři v Plzeňském kraji podporují aktivity zaměřené na sport a zdravý životní styl. Mezi patrony projektu patří třeba legendární atletka Dana Zátopková, hokejista Martin Straka, guru českého běhu Miloš Škorpil, nebo olympijský medailista Jan Řehula.