Foto: Facebook

Šokující zjištění zvěstovatele Raëla. Mimozemšťané jsou našimi stvořiteli, pány i pomocníky

Lidé bloudící v nejistotě a hledající spásu častokrát uvěří i těm nejfantastičtějším vizím. A tak se Francouzi Claudu Vorilhonovi, který si po svém prozření začal říkat Raël, dostalo řady příznivců. Společně věřili ve svrchovanou mimozemskou moc, která k nám promlouvá.

Dítko nechtěné i nezvladatelné

Claude se narodil v roce 1946 a svého otce nikdy nepoznal. Nedá se však říci, že by se mu matka tuto absenci druhého rodiče snažila vynahradit. Naopak, za svého syna, ztělesňujícího její nemanželskou hanbu, se styděla. O dítě se nijak zvlášť nestarala a veřejnosti se snažila jej prezentovat jako syna svojí přítelkyně, která jí hocha dočasně svěřila do výchovy.

O chlapce se střídavě starala i jeho teta nebo babička, všichni však časem zhodnotili, že jeho výchova není v jejich rukou. Byl vzpurný, až nezvladatelný. A tak nakonec skončil v dětském internátě, který měl jeho nestandardnímu chování učinit přítrž. Nikterak se to však nepovedlo.

Spásná náruč víry? Lehce kontroverzní Koinonie Jan Křtitel působí v plzeňských Liticích již od roku 1993

Hudebník i velvyslanec mimozemské civilizace

Claude byl vcelku dobře hudebně nadaný. Přesto, že v životě tápal, tvořil zajímavé hudební skladby. Jeho taneční píseň, nazvaná Miel y canela (Med a skořice), se ve své době údajně stala jednou z nejhranějších. Stal se objevem roku, a kdo ví, možná měl našlápnuto ke kariéře profesionálního hudebníka.

On v sobě však objevil vlohy jiné. V prosinci 1973 jej měla oslovit mimozemská posádka nevysokých bytostí s dokonale krásnými tvářemi a výraznýma tmavýma očima. Ta v něm údajně poznala onoho vyvoleného zvěstovatele. Po absolvování několikadenního výletu v létajícím talíři směřujícím na mimozemskou planetu prozřel a stal se šiřitelem nové víry.

ufo
Claude údajně cestoval vesmírem v mimozemském talíři. Foto: Facebook

Raëliánské hnutí

Sám sebe začal nazývat Raël (někdy též Rael) a seskupil kolem sebe množství lidí, kteří jeho slovům uvěřili. Své nadmíru pochybné a ničím nepodložené učení shrnul v knize Mimozemšťané mne vzali na svou planetu, v níž prezentoval svůj mimozemský zážitek.

Světe div se, ono se to ujalo. Jeho následníci a bezmezně věřící ovečky se uskupili do odnoží ve více než osmdesáti zemích světa s celkovým odhadem až 55 000 členů.

Ústřední myšlenkou hnutí je odmítnutí teorie evoluce, stejně jako zrození lidstva z božího zásahu. Lidé jsou prý dílem mimozemských vědců rasy Elohim. A aby to zapadalo do obecné tradice, hlásají například, že Ježíš měl mimozemského otce, proto byl tak mocným prorokem.

Zavrhují náboženství hlásající nutnost utrpení. Oni chtějí naopak žít v radosti, smíchu a zábavě. Z toho důvodu se nebrání ani volné sexualitě.

Klonování, jako cesta k obrodě lidstva

A co mu tedy ona mimozemská civilizace vlastně zvěstovala? Nejen původ a důvod existence člověka, ale především to, že k našemu dalšímu rozvoji je bezpodmínečně zapotřebí rozvinout technologii klonování, která by nám mohla zajistit dokonce i nesmrtelnost.

průvod
Průvod hnutí v Jižní Koree, kde je raelismus velmi populární. Foto: Facebook

OSN má nechat zbudovat mimozemská velvyslanectví

Že to myslí skutečně vážně, prokázali raëliáni svým pokusem předat své poselství mezinárodní organizaci OSN. Cílem bylo získat od nich souhlas se zřízením velvyslanectví, kde by se v budoucnu, až se mimozemšťané rozhodnou poctít nás svojí návštěvou, jednalo o dalších diplomatických krocích a budoucnosti lidstva.

Lze tomu vůbec věřit?

Střízlivým rozumem pravděpodobně nikoliv. Byť si s myšlenkou existence nadpozemských civilizací lze skutečně pohrávat, v případě „mesiáše“ Raëla šlo spíše o budování kultu sebe sama jako náhrady za strádání a nepřijetí jeho nevyrovnané osoby v dětství.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 



Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru