Soutěž: Vyhrajte vstupenky do Muzea hraček v Nýřanech

Rodinné muzeum hraček v Nýřanech je splněným panenkovským snem majitelky paní Jany Pechmanové. Základem byly její dvě panenky z dětství – kloubová panenka Simonka a Petřík od výrobce Dubena. Postupem času se začala sbírka rozrůstat a dnes ji můžete obdivovat i vy.

„Jako holčička jsem pochopitelně snila o panenkách o to více, že panenky byly pro mne velkou vzácností. Vlastně Simonku jsem dostala, až když jsem odrostla všem kočárkům, medvídkům a panenkám. Bylo mně 14 let a dostala jsem ji od bezdětné tety. K panenkám jsem se vrátila až po roce 1989, kdy se po uvolnění režimu začaly vozit porcelánové panenky ze sousedního Německa,” takto popisuje svoje začátky paní Pechmanová, která se nakonec rozhodla podělit o radost z krásné sbírky i s ostatními.

K panenkám přibylo několik kočárků pro miminka a paní Pechmanová začala restaurovat i poškozené starožitné panenky. Tehdy také objevila umělecká rebornová miminka a vytvořila jejich početnou sbírku. Vize muzea se tak začala proměňovat v realitu a dnes je expozice tak rozsáhlá, že zabírá prostory devíti místností.

muzeum hraček
Ukázka z expozice Rodinného muzea hraček v Nýřanech.

 A co vše je možné v muzeu vidět? Tisíce starožitných panenek, starožitné pokojíčky, kočárky, medvídky a jiné plyšáky, autíčka, mašinky, staré knížky, indiány a třeba i tak oblíbené postavičky dinosaurů, rakousko-uherské kolébky nebo retro postýlky s rebornovými miminky. To vše dohromady tvoří kojenecké oddělení, včetně inkubátoru na nedonošená miminka. Vše je opravdové a identické. 

Pro mě je hlavně velice důležité, aby v našem muzeu byli lidé šťastní, na chvíli zapomněli na svoje starosti a alespoň na moment se stali opět „dětmi“. Prostě, aby se vrátili do svého krásného, bezstarostného dětství,” uzavírá paní Pechmanová.

Rodinné muzeum hraček je možné navštívit v Nýřanech na adrese Husova 1288. Prohlídky je třeba nejdříve telefonicky objednat na telefonním čísle 702 038 017. Vstupné činí 100 Kč, pro děti do 15 let 40 Kč.


Soutěž o 3 x 2 vstupenky do Rodinného muzea v Nýřanech

Muzeum hraček můžete navštívit zdarma, pokud správně odpovíte na naši jednoduchou soutěžní otázku:

V kolika místnostech lze obdivovat exponáty v Rodinném muzeu hraček v Nýřanech?

Odpovědi posílejte do středy 7. srpna 2019 na e-mailovou adresu redakce@plzenoviny.cz. Tři výherci získají volný vstup pro dospělého a dítě. Výherce vstupenek budeme informovat 8. srpna e-mailem.

Zasláním e-mailu souhlasíte, že v případě výhry budou vaše kontaktní údaje (jméno, příjmení a e-mailová adresa) předány třetí straně, kterou je provozovatel muzea. Údaje ostatních soutěžích nebudou předány žádné třetí straně, ani nebudou uloženy v databázi provozovatele těchto webových stránek.

Úvodní foto je z výstavy panenek na Bylinkovém panství v Rochlově.


Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 

Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz