Na šumavském Špičáku se aktuálně lyžuje na polovině sjezdovek. Chystá se večerní lyžování
Před druhým víkendem začínající zimní sezony mají lyžaři na šumavském Špičáku k dispozici zhruba polovinu sjezdovek v celkové délce cca 4,5 km. Leží na nich v průměru 30-70 cm sněhu, mimo ně pak zhruba 30 cm.
„První tři dny od čtvrtka 7. do soboty 9. prosince jsme měli velmi pěknou návštěvnost okolo 1000 lyžařů denně a lyžovalo se zcela bez front. Počasí nám pak nepřálo, ale už se ochladilo a víkend by měl být zase zimní,“ uvádí k aktuálním podmínkám Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák.
Aktuálně jsou otevřeny opět všechny trati jako před týdnem, ale s dílčími úpravami (kombinují přejezdy mezi sjezdovkami). Tzn. konkrétně horní úsek jedničky Turistické s přejezdem na dvojku U Zalomeného, horní část trojky Slalomové opět s přejezdem na dvojku U Zalomeného, rodinná Spodní Šance, areál pro děti a začátečníky pod hotelem Sirotek, dětské hřiště před chatou Blaženka a sjezdovka s vlekem od hlavního parkoviště.
První večerní lyžování se koná už dnes – v pátek 15.prosince od 18:30 hodin na Spodní Šanci. „Tradičně se pak tato sjezdovka pro večerní lyžování rozsvítí každou středu, pátek a sobotu, vždy od půl sedmé večer,“ dodává J.Kasík.
Počínaje nadcházejícím víkendem zahajuje Ski&Bike Špičák pravidelné pořádání akcí pro veřejnost. Tuto neděli 17. prosince představí vybranou techniku, hlavně vozidla jako jsou rolby, pásové čtyřkolky, skútry, ale i sněžná děla. K vidění budou na dojezdech sjezdovek. „Bude u nich jejich posádka, které se budou moci lidé na cokoli zeptat. Od 13 hodin si navíc mohou rolby prohlédnout i zevnitř nebo se jim dostane výkladu, jak obsluhovat sněžné dělo. Řada lidí navštěvující náš areál se často o tuto techniku sama zajímala, ptali se, co umí, tak jim ji ukážeme,“ říká k první víkendové akci, po níž budou pravidelně následovat další, Jan Kasík.
Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.