reklama
Lucie Pragerová, Natálie Dvořáková. Foto: Milan Svoboda

Plzeňský Dracula ožívá na CD

Divadlo J. K. Tyla představilo své třetí hudební album, které je tentokrát věnováno výběru nejznámějších písní z legendárního muzikálu Dracula autorů Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese. DJKT se tímto počinem stalo vůbec prvním mimopražským divadlem, jež může tento ikonický titul uvádět. Na CD zazní 23 skladeb v rozšířené orchestrální instrumentaci, které nazpívali plzeňští interpreti v čele s představitelem hlavní role Jozefem Hruškocim. Slavnostní křest alba proběhl 14. prosince ve foyer Nové scény za přítomnosti významných hostů a partnerů, kteří vznik nahrávky podpořili.

reklama
reklama

„Album Dracula je krásnou poctou mimořádnému úsilí tvůrců a interpretů DJKT. Představení si získalo srdce plzeňského publika i návštěvníků Noci s operou. Nahrávka dokumentuje vynikající výkon zpěváků, orchestru i tvůrců a umožní, aby se tento jedinečný inscenovaný zážitek šířil dál. Vydání tohoto CD je pro mě dojemným důkazem toho, že když umění dostane prostor a podporu, dokáže vyrůst v něco skutečně nezapomenutelného. Mé poděkování patří všem, kdo se na projektu podíleli,“ uvedla Eliška Bartáková, radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče.

„Každé CD je pro náš soubor památkou na určité tvůrčí období – a to třetí, věnované Draculovi, obzvlášť. Dracula pro nás znamenal obrovskou výzvu a zároveň radost. Jsem vděčný všem, kteří se na nahrávce podíleli – našim zpěvákům, členům orchestru, technikům, kolegům z divadla i skvělému Kryštofu Markovi, autorovi rozšířené orchestrální instrumentace. Díky nim a agenturám ProVox a Musical Media může i náš Dracula žít dál – nejen na jevišti, ale i doma u našich fanoušků,“ okomentoval vydání nové nahrávky šéf souboru muzikálu Jozef Hruškoci.

Křest CD Dracula
Jozef Hruškoci. Foto: DJKT

Nahrávka vznikla jako připomínka mimořádně úspěšné inscenace a nabízí známé melodie, mezi nimiž nechybí Jsi můj pán, Nespravedlivý Bůh nebo Vím, že jsi se mnou. Písně v nastudování členů muzikálu DJKT interpretují mimo jiné Martin Holec, Lucie Pragerová, Natálie Dvořáková, Charlotte Režná, Pavel Klimenda či Soňa Hanzlíčková. Natáčení probíhalo od začátku sezóny pod taktovkou dirigenta Kryštofa Marka, v hudební režii Dalibora Bárty a Pavla Režného.

reklama

Muzikál Dracula měl premiéru na Nové scéně v Plzni v září 2024 v režii Lumíra Olšovského a okamžitě se zařadil mezi nejnavštěvovanější tituly repertoáru. Ještě předtím jej mohli diváci vidět v červnu 2024 v open-air provedení v amfiteátru Lochotín, kam zavítalo 7 800 návštěvníků. „Dracula je pro mě další velký splněný sen naší plzeňské muzikálové dramaturgie. Jsem rád, že právě naše divadlo může tento legendární titul nabídnout svým divákům,“ doplnil ředitel DJKT Martin Otava.

CD Dracula je k dispozici za cenu 590 korun v pokladně předprodeje DJKT ve Smetanových sadech i ve foyer Nové scény před každým představením.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:
avatar

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: