Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Den otevřených dveří v areálu Záchranné stanice živočichů a podzimní ornitologická vycházka

Podzimní ornitologická vycházka a Den otevřených dveří v Záchranné stanici živočichů Plzeň se koná tuto sobotu 9. října 2021. Organizátoři se na vás těší na třech stanovištích.

Zatímco zájemci o ornitologickou vycházku vedenou zkušeným ornitologem Lubomírem Volterem se sejdou tuto sobotu už v 8:30 hod. na hrázi Boleveckého rybníka (zastávka MHD Bolevecký rybník), pro ostatní se chystá program spojený s oslavou sobotního Festivalu ptactva.

Například ornitolog Miloš Paisker bude s dalšími kroužkovateli chytat a kroužkovat drobné ptactvo pod Pecihrádkem u lávky pro pěší přes řeku Berounku, a to v čase od 9:00 do 11:00 hod. Účastníci vycházky půjdou i přes toto stanoviště a určitě bude na co koukat, ale ukázku kroužkování lze navštívit v uvedeném čase i samostatně.

Další akce na Festival ptactva navazující bude Den otevřených dveří v areálu Záchranné stanice živočichů Plzeň na adrese Zábělská 75. „Tady se na Vás budeme těšit už od 10 hodin s tím, že zavírat se bude v 16 hodin. Využijte této možnosti a přijďte se podívat jak na zvířecí pacienty, tak na některé sbírky přírodnin ať už jako účastník ornitologické vycházky, anebo pouze návštěvník záchranné stanice,“ láká Karel Makoň z Dobrovolného ekologického spolku – ochrana ptactva.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: