Velké divadlo. Foto: Plzenoviny.cz

Divadlo Josefa Kajetána Tyla ruší desítky představení

Vzhledem k vládnímu nařízení omezujícímu veřejné produkce, při kterých se převážně zpívá, Divadlo Josefa Kajetána Tyla neodehraje v termínu od 5. do 18. října 2020 žádné operní ani muzikálové představení. Omezení se dotkne nejen standardních repríz, ale i koncertu Jsme muzikál! 70 a premiéry Janáčkovy mistrovské opery Věc Makropulos.

I přes veškerou snahu se divadlu podařilo najít náhradní termín pouze pro premiéru opery Věc Makropulos, jenž byl nyní stanoven na 7. listopadu 2020, a koncert Jsme muzikál! 70, který by se měl odehrát v novém termínu – 1. listopadu od 14.00, tedy ve stejný den, na který je od 19:00 již naplánovaná jeho třetí a zároveň poslední repríza. Vstupenky na zrušená představení mohou diváci vracet v místě nákupu od 19. října 2020 do 27. listopadu 2020.  Abonenti mají možnost si vracené vstupné odečíst z ceny nového předplatného na rok 2021 při jeho nákupu v termínu od 26. října v pokladně předprodeje.  

„Především je nám líto, že zklameme naše věrné diváky, kteří již přes několikáté přeložení termínů a nepříznivou situaci stále plní naše hlediště a vyjadřují nám tak podporu. Bohužel vzhledem k jarnímu uzavření divadel a přesouvání desítek a desítek repríz nemáme v našem hracím plánu žádné možnosti, kam neodehraná představení znovu přesunout,“ vyjadřuje lítost nad vzniklou situací ředitel divadla Martin Otava a pokračuje: „V tuto chvíli už víme, že budeme vracet více než 6 350 vstupenek v hodnotě cca 2 111 000 korun. Stále je pro nás nejdůležitější kontakt s našimi diváky a abonenty. Proto jsme se rozhodli místo plánovaného operního Matiné 11. října ve Velkém divadle, věnovaného k životním jubileím Dalibora Tolaše a Jevhena Šokala, nabídnout alespoň setkání s těmito umělci, a to bez vstupného. Vzhledem k opatřením bude nutné místa předem rezervovat, opět v pokladně předprodeje.“

Přerušena bude i činnost divadelních občerstvení, přestávky během představení však zůstávají zachovány. 

Pro maximální bezpečnost diváků jsou hlediště pravidelně dezinfikována. V divadlech stále platí povinnost nosit roušky, které je možné zakoupit v divadelních pokladnách, divákům je také k dispozici dezinfekce na ruce.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: