Foto: Agentura Nashledanou

Festival na ulici oznamuje první jména

Letošní 31. ročník multižánrového Festivalu na ulici proběhne ve dnech 16. až 24. srpna 2024. Centrum Plzně opět ožije kulturou, návštěvníci se mohou těšit na desítky hudebních vystoupení a bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma.

Festivalové scény

Počet scén, na nichž vystoupí široká škála kapel a sólových umělců, se letos rozšíří celkem na sedm. Náměstí Republiky bude opět festivalovým centrem, a kromě největších hvězd poskytne prostor i začínajícím umělcům. Na pódiu se zde, stejně jako na scéně U Branky a v Proluce představí každý den 3 – 5 kapel. Proluka je navíc již tradičním prostorem pro hudební i divadelní představení, láká zejména na rodinný program s možností posezení na okolních trávnících.

„Jsme rádi, že jsme se letos nově dohodli s HiFi klubem. Tento prostor přímo na Náměstí je jedním z nejstarších plzeňských klubů, začínala v něm spousta známých kapel. Současně se domlouváme na festivalovém DJ  programu v klubu Dominik. Budeme mít tedy celkem tři vnitřní scény,“ říká Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou.

V HiFi klubu a Zach’s pubu budou koncerty začínat každý festivalový den vždy ve 20 hodin, v Anděl Music Baru pak ve 22 hodin.

Festival na ulici 2023
Foto: Agentura Nashledanou

Účinkující

Mezi potvrzenými účinkujícími je i mnoho nových jmen známých nejen v Plzni a s působností i za hranicemi republiky.

Jelen, česká akustická kapela, která hraje tzv. „roots music“, oslavila již 10 let na hudební scéně a dvakrát získala Cenu Anděl. Vystoupí na Náměstí v pondělí 19.08.2024 od 20,40 hod.

Gipsy Fire je jedním z nejúspěšnějších programů Pavla Šporcla, se kterým houslista odehrál stovky koncertů v různých koutech světa. S cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble vystoupí Šporcl v neděli 18.8.2024 od 20,30 hod na Náměstí.

Ve stejný den se na stejném místě objeví loňská hvězda festivalu Tereza Balonová, která je letos dvojnásobným objevem roku – vyhlášena byla na Cenách Anděl i při předávání Českých slavíků.

Na legendární Nerez navazující Nerez & Lucia rozezpívá Náměstí 22. 8. 2024 ve 20:30, rockovou energii starou 51 let přinese na hlavní scénu 16.8. plzeňská Odyssea. Ve stejný den a na stejné scéně se od 17 hodin představí Michal Skořepa se svým nejnovějším projektem Pan Lynx.

Hlasy na ulici jsou letošní novinkou – poslední sobota bude patřit pěti pěveckým sborům, které vystoupí v Proluce.

Doprovodný program

Kromě hudby nabídne festival také program pro rodiny s dětmi, Tanec na ulici, Čtení na ulici, Neziskovky na ulici, Busking na ulici a slam poetry.

Vstup na všechny akce je zdarma.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: