Vizuál k akci.

Festival Zelené město nabídne zábavu pro celou rodinu

V pátek 29. dubna zaplní Proluku a sadový okruh Plzně festival Zelené město. Od 11 do 19 hodin nabídne zábavný program pro celou rodinu. Plzeňská zoo připravila veselé historky ze zoo, vodárna například odbarví červené víno, dopravní podniky představí nový kloubový trolejbus, Čistá Plzeň překvapí mluvícím kontejnerem na odpadky nebo popelářským vozem. Teplárna přiveze do sadů elektro auto. Festival je prvním větším společným projektem subjektů zapojených do sdružení Zelené město Plzeň. Každý z nich chce usilovat o vytváření zdravějšího a přátelštějšího prostředí pro život v krajské metropoli. Festival je pro veřejnost zdarma.

„Zelené město je projektem, kterým chceme zlepšit kvalitu života Plzeňanů. Jde o neformální, nepolitické a otevřené sdružení spojující město Plzeň, Plzeňský kraj, Plzeňské městské dopravní podniky, Plzeňskou teplárenskou, Vodárnu Plzeň, Čistou Plzeň, Plzeňský Prazdroj a Škodu Transportation. Společně usilují o zdravější a přátelštější prostředí pro život v Plzni. Snaží se minimalizovat dopady své činnosti na životní prostředí a aktivně podporují jeho ochranu. Řadu již konkrétních aktivit zábavným způsobem představí letos poprvé festival Zelené město Plzeň,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Zoologická a botanická zahrada zve k oslavě Dne Země

Zábavný program festivalu zahájí na hlavním pódiu dětský operní soubor Divadla J. K. Tyla Kajetán, poté se představí Zoologická a botanická zahrada města Plzně. Ta diváky pobaví zábavnými historkami ze zoo a přidají také informace o novinkách včetně povídání o novém lvím výběhu. Vodárna Plzeň připravila mimo jiné zábavné pokusy. V procesu s aktivním uhlím zcela odbarví tekutiny, jako jsou červené víno, ocet nebo pivo. Na speciálním modelu si lidé budou moci prohlédnout proces koloběhu vody v přírodě nebo to, jak se čistí odpadní vody. Velkou atrakcí bude nový kloubový trolejbus, který přistaví na točnu U Zvonu Plzeňské městské dopravní podniky. Na festivalu také představí vizualizaci budované tramvajové vozovny na Slovanech a nabídnou přednášky o veřejné dopravě nebo výhodnosti uzavření části Americké třídy individuální dopravě. Čistá Plzeň děti překvapí mluvícím kontejnerem na odpadky, popelářským vozem i myčkou popelnic. Plzeňská teplárenská přiveze do sadů elektro auto. Zábavné akce doplní různé kvízy, minikino, soutěžní zelená stezka, v níž budou děti sbírat razítka za správné odpovědi i prezentace činností jednotlivých pořádajících společností.

Celodenním programem provede návštěvníky moderátor Stanislav Jurík. Ten dětem mimo jiné představí klaunku Pepinu a na pódiu uvede písničkáře Michala Horáka, objev roku v anketě Zlatý slavík 2021. Chybět nebude malování na obličej, vodárenský maskot Bonifác, vodní bar či odpočinková zóna s lehátky a gastro zóna. Veškerý program je pro veřejnost zdarma.

Armáda zblízka zaujala děti na Plzeňsku

Festival je prvním větším společným projektem subjektů zapojených do Zeleného města Plzeň. Každý z nich deklaruje, že bude usilovat o vytváření zdravějšího a přátelštějšího prostředí pro život v Plzni. Společně i každý zvlášť se snaží minimalizovat dopady své činnosti na životní prostředí, aktivně podporují jeho ochranu a systematicky usilují o lepší životní podmínky nás všech. Mezi konkrétní projekty patří například zelená střecha na vozovně Slovany Plzeňských městských dopravních podniků, zařízení pro energetické využití odpadů ZEVO Plzeň, městská péče o zeleň a další.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: