Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak oživit podzimní interiér, aby byl dokonale útulný

Příjemný začátek podzimu se pomalu, ale jistě přehoupává do dnů plných sychravých plískanic. Krásně barevné stromy opadají a promění se jen v holé větve, které v chladu protínají šedivou mlhu. Doma však může být všechno jinak, protože barvy podzimu umí vykouzlit pohodovou atmosféru a vhodně zvolené bytové doplňky v barvách padajícího listí dokáží být neskutečně útulné. Taková atmosféra vám v interiéru může vydržet až do adventu bez ohledu na nečas venku.

V jednoduchosti je síla

Chcete-li si na podzim zkrášlit interiér a navodit tak atmosféru přírody odebírající se k zimnímu spánku, stačí několik jednoduchých kroků. Nejprve však myslete na správné barvy. Volte teplé tóny hnědé, zelené a žluté. Vhodná je také oranžová, tmavě červená či fialová. S kombinací to ale nepřehánějte, pokud například chcete vyměnit povlaky na polštářky na pohovce, měly by mít maximálně tři různé barvy. Inspirovat se můžete na https://restilo.cz/polstare.

V případě výměny závěsů volte jen jednu barvu případně stejný podzimní vzor do všech oken. Ozvláštnit místnost může i nový ubrus nebo obrázek s motivem, který měníte každé roční období.

Útulnou podzimní ložnici vytvoříte také jednodušeji, než si myslíte. Stačí sáhnout po povlečení v zemitých barvách nebo jen po dekoračním přehozu či plédu, ideálně jednobarevném. Velký výběr jich najdete na https://restilo.cz/prehozy.

Podzimní dekorace
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Dekorace z přírody

K podzimu patří barevné listy, šišky, šípky, kaštany, tykve a dýně. Nasušte listy a udělejte si z nich dekorace, připravte věnec ze šišek a šípků, děti nechte vyrobit zvířátka z kaštanů a s přicházejícím Halloweenem nachystejte tykve a vydlabejte strašidelnou dýni. Na dlouhé podzimní večery mějte nachystáno dostatek svíček. Díky těmto drobnostem si doma vytvoříte kouzelnou atmosféru a pomalu se připravíte na blížící se advent.

Jak vidíte, s přípravou interiéru na podzim si poradíte snadno, bytové doplňky pohodlně zakoupíte na stránkách internetového obchodu Restilo a zbytek už zařídí příroda sama.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: