Foto: MO 3

Na Borech vzniká loučka pro čtyřnohé kamarády

Novinku na svém území zavádí plzeňský centrální obvod, který se připojuje k mnoha dalším místům v republice i Plzni a vyčleňuje a zařizuje prostor, který bude určen pejskům a jejich páníčkům.

Obvod ve spolupráci se správcem vytipoval vhodné travnaté místo, které se nachází v okrajové části Borského parku poblíž Heyrovského ulice. Loučka pro psy bude oplocena a bude na ní umístěn odpovídající mobiliář s psími aktivitami a samozřejmě i zázemí pro chovatele psů.

„Přípravě projektu jsme se pečlivě věnovali a proběhly konzultace jak s uživateli již existujících louček v jiných městech, tak s odborníky v oblasti kynologie. Jako zásadní pro budoucí uživatele se ukázalo kvalitní oplocení a osvětlení celého prostoru. Pevně věřím, že loučka se stane nejen místem bezpečného vyžití pejsků, ale i místem pro komunitní a společenské setkávání jejich páníčků.“, uvádí Petr Baloun, 1. místostarosta MO Plzeň 3.

Nevzhledný průšlap v Lábkově ulici nahradí květnatá louka

Loučka nabídne pejskům opravdové vyžití. Bude zde vybudováno místo pro přeskoky, slalom, „áčko“ a kladina. Nebudou samozřejmě chybět ani nezbytné patníky pro značkování a přírodní remíz. Plochy v okolí překážek budou zpevněny tzv. „štěrkovým trávníkem“ tak, aby odolaly zvýšenému zatížení. Pro páníčky bude vybudováno posezení se stolem, lavičky, odpadkové koše a také bezpečný vstup. 

„Vybudováním psí loučky chceme potěšit nejen naše čtyřnohé miláčky, jejich chovatele, ale i ostatní obyvatele, protože pejsci budou bezpečně volně pobíhat v ohraničeném prostoru, čímž také dochází k zamezení rizika kolize s ostatními uživateli v okolí.“ doplňuje David Procházka, starosta MO Plzeň 3.

Město představí pamětní desku jako připomínku 21. srpna 1968

Celkové náklady na vybudování loučky pro psy 790 tisíc Kč bez daně z přidané hodnoty a předpokládané předání k užívání je plánováno na podzim letošního roku.

„Na území městského obvodu je aktuálně chován nemalý počet více jak tří tisíců psů, a proto bychom chtěli v budování psích louček i nadále pokračovat. Na základě studie zpracované Útvarem koncepce a rozvoje města Plzně máme v investičním plánu zařazenu další loučku v Zadních Skvrňanech, kde bychom chtěli zúročit i zkušenosti z ostrého provozu právě budované loučky v Borském parku.“ dodává Petr Baloun. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: