Nejlepší airsoftová zbraň pro začínajícího hráče

Výběr airsoftové zbraně je nejdůležitější rozhodnutí, které musíme udělat, když začínáme naše dobrodružství s airsoftem. Je základní vybavení v tomto sportu, na kterém závisí nejen individuální výsledky, ale i výsledky celého týmu. Nejlepší jsou, když jdou dovednosti střelce ruku v ruce s prvotřídní zbraní. Vše však chce čas a zkušenosti a začínající hráči se mohou cítit zahlceni množstvím zbraní a také znalostmi, které jsou potřeba k dobrému výběru. Připravili jsme tedy krátký návod na výběr zbraně, který to značně usnadní.

Druhy zbraní. Kterou si vybrat na začátek svého airsoftového dobrodružství?

Sortiment airsoftového vybavení se velmi silně rozvíjí a na trhu se neustále objevují nové modely zbraní, které se liší kvalitou, funkcemi a samozřejmě i cenou. Rozpočet je vlastně tím nejdůležitějším, ten rozhoduje o naší volbě a přestože najdeme mnoho relativně levných a kvalitních replik, nejsme schopni jít pod určitou cenovou hladinu – pokud nám záleží na funkčním modelu, který bude při hře fungovat.

Manuální airsoft zbraně bývají nejlevnější – jde o jednoduché konstrukce, které vyžadují přebíjení po každém výstřelu. Neumožňují proto plynulou hru, při které se počítá čas a reflexy. Existuje jedna kategorie zbraní a tou jsou manuální airsoft sniperky – nejčastěji si je vybírají zkušení střelci. Malé a lehké manuální pistole se také někdy používají jako záložní.

Na výběr máme také plynové a elektrické zbraně. Obě kategorie jsou mnohem funkčnější a většinou také dražší. Hráči preferují elektrické modely, které dobře fungují za všech podmínek. Použití plynových zbraní je někdy při nízkých teplotách nouzové a opakovatelnost výstřelů není příliš stabilní. Spolu s vyčerpáním plynu se může snížit úsťová rychlost zbraně a s ní i dosah a přesnost. Elektrické zbraně jsou proto spolehlivější a předvídatelnější. Díky tomu, že mají elektrický systém, mohou být vybaveny i doplňkovými funkcemi.

Další doplňky ve zbrani. Potřebujeme je na začátku?

Mezi elektrickými zbraněmi jsou nejoblíbenější útočné pušky. Obvykle se z nich dá střílet jednotlivě nebo dávkou, což je na bojišti velmi užitečné. Mohou být vybaveny i doplňkovými funkcemi, jako je Blow-Back systém, MOSFET nebo ETU. Na začátku je ale vůbec nepotřebujeme. Výrazně zvyšují náklady na pořízení a mohou nezkušeným hráčům více překážet, než pomáhat.

Při výběru zbraně bychom se měli zaměřit spíše na kvalitu zpracování a použité materiály. Její jednotlivé části by měly dobře lícovat. Vyplatí se vybrat model s kvalitnější vnitřní hlavní nebo motorem, protože na těchto dílech opravdu závisí naše výsledky. Velmi užitečné jsou i střelecké doplňky, jako jsou mířidla, taktické popruhy nebo osvětlení, díky těmto doplňkům můžeme dosáhnout lepších výsledků při hře.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: