Zdroj obrázku: {Antonio Guillem} / Shutterstock.com

Nemůžete najít zaměstnání? Máme pro vás 3 tipy při hledání práce

Rádi byste v dnešní době našli svou jedinečnou příležitost a získali práci, o které sníte? Máme pro vás užitečné tipy, se kterými budete mít obří náskok oproti konkurenci. Začněte ihned a uvidíte, že se vám investovaný čas vrátí v podobě lepší práce.

1. Životopis přizpůsobte pozici, na kterou se hlásíte

Už máte dokonale vyladěný životopis? Výborně! To je totiž základ pro úspěšný první dojem. Možná jste ale nevěděli, že jednotliví personalisté dávají přednost různým typům šablon životopisů. Ty tak dnes existují kromě klasické profesionální podoby také v podobě kreativního kousku hodícího se pro budoucí fotografy, grafiky nebo třeba kreativní tvůrce. Životopis si také můžete vyšperkovat podle šablon určených pro moderní IT nebo technologické společnosti.

2. Motivační dopis si nechte zkontrolovat

Dnes již nestačí mít propracovaný životopis. Drtivá většina pozic vyžaduje také průvodní neboli motivační dopis. Jeho podoba pak rozhoduje o tom, zda vás zařadí do užšího výběru kandidátů. U tohoto dopisu se jedná pouze o nácvik vhodné techniky, kterou si dokážete vytvořit spolu s životopisem. I na tento dopis existují šablony. Co se vám ale vyplatí, to je následná korektura. Poslat do firmy dopis s pravopisnými chybami jasně značí, že jste nebyli ochotni udělat pro svůj úspěch dostatek.

3. Existují jen zkušenosti

Sebetrénink je důležitou součástí úspěšné osobnosti. Možná jste si již několikrát prošli nepříjemnou ztrátou zaměstnání a ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Správný náhled sám na sebe a jasná mysl ale definují úspěch. Všechny osoby, které dosáhly svého cíle, si nejdříve prošly naprostou bezmocí nebo odmítnutím. Právě váš postoj bude rozhodující, zda svou práci dostanete. Něco se vám nepodařilo, a proto vás na pozici nevybrali? Místo litování se zaměřte na další pohovor. Neúspěch ve vašem slovníku nemá místo, existují jen zkušenosti. Jděte dál.

Přejeme vám, ať brzy najdete lepší práci.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: