Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nenechávejte otevřená okna bez sítí proti hmyzu. Plzní migrují netopýři

Plzeň je i letos uprostřed tahových cest netopýrů hvízdavých a po celém území města platí výstraha při večerním větrání, upozorňují ochránci přírody ze Záchranné stanice živočichů Plzeň.

Jak se před nevítanou návštěvou bránit, popisuje vedoucí stanice Karel Makoň: „Upozorňujeme na tento problém již třicet  let a doporučujeme do oken osadit síta proti hmyzu. Rovněž nenechávejte otevřená okna na osvětlených chodbách a společných prostorách. To samé platí pro otevřené ventilačky při odjezdu na dovolenou či víkend.“

Letošní sezóna se netopýrům evidentně vydařila, je jich více než v předchozích letech, a tak je prevence více než důležitá. „Bohužel nemáme kapacitu vyjíždět v noci, to samé platí i o hasičích a městské i státní policii. Nepodceňujte danou situaci, následky jsou pak hodně drahé,“ upozorňuje Makoň.

Netopýr hvízdavý se vyskytuje téměř po celé Evropě, ale i v některých oblastech Asie. V Česku jde o nejrozšířenější druh netopýra. Váží maximálně sedm gramů a dosahuje velikosti pět centimetrů. Rozpětí křídel má však až pětkrát větší. Letní kolonie tohoto živočicha dosahují až tisícovky kusů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner