Nové ulice v Plzni. Zdroj: Mapy.cz

Plzeň má dvě nové ulice

Sylvánská a Na Ryzlinku. Tak se jmenují dvě nové ulice spojující sídliště Vinice a vznikající západní okruh. O jejich názvech rozhodli zastupitelé prvního městského obvodu, přičemž jména navazují na zavedené názvosloví okolních ulic, které je spojené s Moravou a vínem.

Novými ulicemi se řidiči již brzy budou moci napojit na nový městský okruh. Sylvánská povede k nově vznikající okružní křižovatce, od ní pak bude pokračovat ulice Na Ryzlinku.

Názvy ulic jsou spojené s vinařskou minulostí lokality, což mnohé obyvatele i návštěvníky hlavního města piva může překvapit.  „Sylvánská ulice sem patří, logicky navazuje na zdejší místní názvy,“ uvedl místostarosta prvního plzeňského obvodu Jiří Uhlík, v jehož gesci je doprava. Stejně tak Na Ryzlinku „Je to název, který zapadá do řekněme vinného názvosloví v okolí. Jmenujme třeba Mutěnickou, Znojemskou, Mikulovskou či Pálavskou ulici.“

Západní okruh bude zprovozněn 20. února 2023. Dlouhý je téměř 6 kilometrů, přičemž právě dokončovaná druhá etapa má téměř 3,5 km. Největší význam této dopravní stavby spočívá v odvedení dopravy z přetížené Karlovarské a Klatovské třídy.

Zdroj: ÚMO 1

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner