Pražská 43. Foto: Plzeňské dvorky

Plzeňské dvorky se letos uskuteční v září

Tradiční akce, na kterou se na jaře těší tisíce Plzeňanů i návštěvníků města, Plzeňské dvorky, bude z května přesunuta na sobotu 11. září 2021.

„Vzhledem ke stávající situaci jsme se rozhodli akci přesunout na podzim. Chceme, aby si ji mohlo užít co nejvíce lidí a věříme, že na podzim již nebudou omezení tak zásadní jako nyní. Určitě také nechceme dělat Plzeňské dvorky například bez komentovaných prohlídek,“ říká Alena Kozáková ředitelka Nadace 700 let města Plzně, která akci od roku 2016 pořádá.

„Některé dvorky se také nacházejí v sídlech institucí, škol nebo muzeí a nevíme, zda bychom do nich mohli v květnu návštěvníky pustit. Navíc je teď nejvíce práce s přípravou akce samotné, je potřeba vše nafotit, a to jak ze země, tak ze vzduchu, je nutné vše dohodnout s majiteli, připravit doprovodné programy, komentované prohlídky i oblíbenou městskou hru „stopovačku“ Zažij dvorky jinak a tomu všemu není doba nakloněna,“ doplňuje Alena Kozáková. „Vypořádejme se nyní s koronavirovou situací a věřme, že se v září budeme moci setkat a společně se těšit z oblíbené akce. Připravujeme na letošní rok nejen pohledy do zákoutí v centru města, ale i návštěvu zajímavých míst na Petrohradě. A pokud by ještě někdo náhodou neměl, doporučuji publikaci Plzeňské dvorky, která mapuje uplynulých pět ročníků, včetně skvělých fotografií Jiřího Zahradníka a dalších a také fotografií z dronů. Ta mu ukrátí čas čekání do podzimu. K dostání je u nakladatele, kterým je Starý most.“

Pokud by někdo měl tip na zajímavý dvorek nebo by se chtěl do akce zapojit, může se organizátorům ozvat na kontakt [email protected]. Více o uplynulých ročnících včetně fotografií naleznete na www.plzenskedvorky.cz i na facebookovém profilu Plzeňské dvorky.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: