Foto: Grafia

Přípravy Víkendu otevřených ateliérů jsou v plném proudu. Dejte si akci do diáře už teď!

O víkendu 28. a 29. září 2019 se od 14 do 20 hod se již po čtvrté otevřou dveře ateliérů, galerií, škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Pro návštěvníky je to příležitost poznat osobně umělce, seznámit se s výtvarnými technikami a třeba i zkusit sami tvořit. Putování podle mapy, setkání se na místech v Plzni a okolí a ART PARTY organizuje Grafia s podporou města Plzně, Plzeňského kraje, městského obvodu Plzeň 3 a Nadací 700 let města Plzně.

„Naším cílem je co nejužší kontakt výtvarníků a publika,“ říká Jana Brabcová, autorka myšlenky a jednatelka pořádající společnosti Grafia. „Vemte děti a nechte je podle mapy nacházet ateliéry v centru Plzně – a máte program na celý den! Zkuste si techniky, pro které doma nejsou podmínky, dívejte se umělcům pod ruce. A když se rozhodnete nějaký artefakt koupit, máte ho navíc i se zážitkem.“

Program bude opět nabitý a je určen všem věkovým kategoriím. Návštěvníky čekají krom výstav také výtvarné workshopy, ať už jde o oblíbené sochání z porobetonu a tvorbu mozaiky, nebo například malování v Galerii města Plzně. Pro zájemce o umění, kterým se nebude chtít do Plzně, budou určeny mimoplzeňské zastávky např. v Klatovech, Přešticích, Horní Bříze, Starém Plzenci, Zruči-Senci, Křimicích. „Sledujte naše stránky, registrace umělců stále probíhá a místa v mapě budou přibývat“, dodává Jana Brabcová.

Město Plzeň společně s Post Bellum připraví oslavy 30. výročí sametové revoluce

Na webu akce návštěvníci najdou také profily umělců všech možných výtvarných oborů počínaje kreslením, malováním, přes sochařství, design, keramiku, fotografii, módní návrhářství, grafiku, šperk až po netradiční druhy umění. Mezi umělci jsou členové Unie výtvarných umělců, ale i výtvarníci na startu své kariéry. Ateliéry mají i vlastní stránky na sociálních sítích: www.facebook.com/otevrene.ateliery nebo instagram – @otevreneateliery4

Již tradičně se mohou návštěvníci během Víkendu otevřených ateliérů zúčastnit soutěží: o nejaktivnějšího návštěvníka, o nejhezčí snímky, video, o nejobdivovanější umělecký výtvor vytvořený návštěvníkem.

Stejně jako v předešlých ročnících proběhne i letos ARTPARTY – neformální setkání s umělci. K poslechu zahraje Plzeňský blues band a hosté. Všechny vstupy jsou ZDARMA.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: