Foto: Plzeň-TURISMUS

V pondělí bude spuštěn předprodej vstupenek prohlídek katedrály sv. Bartoloměje a tematických prohlídek města

Turistické informační centrum v pondělí spustí předprodej vstupenek na pravidelné prohlídky historického centra, tematické prohlídky a prohlídky katedrály sv. Bartoloměje, včetně nové trasy vedoucí do podkrovní expozice. První prohlídky se uskuteční o prvním červnovém víkendu.

V nabídce prohlídek Turistického informačního centra bude tradiční prohlídková trasa kolem nejvýznamnějších památek To nejlepší z Plzně, nová prohlídka Osvobození 1945, která se uskutečnila letos poprvé při příležitosti květnových Slavností svobody i další tematické prohlídky, jež představují město z jiného úhlu a překvapí i místní. Nabídku doplní dvě prohlídky zrekonstruované katedrály sv. Bartoloměje, do které se veřejnost dostane po dlouhých třech letech. Návštěvníci se navíc kromě prohlídky interiéru katedrály podívají i do dosud nepřístupných půdních prostor, kde bude nainstalována nová expozice. „Informační panely prozradí zajímavosti z historie této gotické perly i ze současnosti a náročné rekonstrukce,“ prozradila Jaroslava Panušková, která má v organizaci Plzeň – TURISMUS přípravu prohlídek na starost. „Těší nás, že ve spolupráci s plzeňským biskupstvím můžeme při komentovaných prohlídkách ukázat krásu nově zrekonstruované katedrály a zavést návštěvníky i do míst, kam se veřejnost dosud podívat nemohla, do podkroví s jedinečným gotickým krovem, který má jen málo srovnání v celé střední Evropě. Zároveň zveme na tematické prohlídky centrem města, zejména na letošní novinku „Osvobození 1945“,“ doplnila Panušková. 

Sezona prohlídek je tradičně od června do září a nabídne trasy: To nejlepší z Plzně (vždy v sobotu od 15:00), Osvobození 1945 (novinka), Báje a pověsti plzeňské (ideální pro rodiny s dětmi), Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů (nejen pro fanoušky historie a architektury) a trasu Židovská Plzeň, o kterou byl v loňském roce velký zájem, protože návštěvníky zavede i do nádherné Staré synagogy a jednoho z Loosových interiérů.

Vstupenky na všechny prohlídky je možné zakoupit od pondělí 24. 5. online prostřednictvím Plzeňské vstupenky či osobně v Turistickém informačním centru vedle radnice. První tematická prohlídka se uskuteční už v pátek 4. června, přičemž termíny jsou plánované během celého léta až do září. Sraz účastníků je vždy před infocentrem vedle radnice.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: