Foto: The Simon & Garfunkel Story PR

V Besedě bude uvedeno úspěšné představení z Londýna, připomene Simona a Garfunkela

Příběh slavné folkrockové dvojice připomene ve středu 5. října od 20 hodin ve Velkém sále Měšťanské besedy The Simon & Garfunkel Story. Úspěšné představení, které pochází z londýnského West Endu, už viděly statisíce diváků ve více než 50 zemích světa po celém světě. Teď se poprvé objeví také v České republice.

Hudba a dobové projekce v něm vypráví příběh mapující skromné začátky dvou spolužáků i jejich cestu
k neuvěřitelným úspěchům. V doprovodu tříčlenné kapely vystupují mladí zpěváci Adam Dickinson jako Paul Simon a Cameron Potts jako Art Garfunkel. „Zpívají oba naprosto neskutečně, myslím si, že se to bude hudebním fanouškům líbit,“ poznamenal Ivan Jáchim, jednatel provozovatele Měšťanské besedy.

O tom, že nemusí být daleko od pravdy, svědčí i hodnocení, která se na adresu projektu objevila v médiích. „Více už se originálu přiblížit nelze,“ napsal Theatre Weekly. „Mohli jste zavřít oči, naslouchat a věřit, že na pódiu byli skuteční Simon a Garfunkel. Památný večer,“ zhodnotil počin Trib Live.

Besedou tak na začátku října zazní hity 60. let minulého století, které spolu Simon s Garfunkelem napsali – Mrs. Robinson, Bridge over Troubled Water, Homeward Bound, Scarborough Fair, The Boxer, nejslavnější The Sound of Silence a další.

Oba američtí muzikanti se znali už od školy a první drobné úspěchy sklízeli už na konci 50. let, definitivně prorazili v roce 1965. Jsou držiteli několika cen Grammy, byli uvedeni do Rokenrolové síně slávy. Jako dvojice se rozpadli v roce 1970, po čase ale spolu ještě několikrát vystoupili. Na koncert v Central Parku v New Yorku v roce 1981 přišlo půl milionu diváků.

Vstupenky jsou k dostání již nyní.

Zdroj: Měšťanská beseda

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: