Vizuál k akci.

The Touch of our Mind: V galerii Visio Art představí svá díla hned dvě umělkyně

Zveme vás na výstavu The Touch of our Mind, která prezentuje tvorbu dvou umělkyň. Radka Nová a Dagmar Jihlavcová budou vystavovat svá díla v plzeňské galerii Visio Art od 11. do 31. ledna 2019.

Radka Nová

Fotografuje zajímavé objekty, ženy v jejich přirozenosti a portréty. Kromě fotografování se věnuje malbě a kresbě. K jejím zálibám patří hra na piano, miluje cestování a velmi ji inspiruje četba. Od 5 let navštěvovala Základní uměleckou školu – obor výtvarnictví. A postupně k malbě a kresbě se přidala vášeň pro fotografování.

Její první setkání s fotoaparátem proběhlo již v 9 letech. Ve 13 letech ji zaujalo zpracovávání fotek v počítači. Možnost měnit barvy a dělat další úpravy ji fascinovaly, a tak podnikala své první pokusy s touto oblastí fotografie.

Po ukončení základní školy pokračovala ve studiu na střední umělecké škole, kde se zdokonalovala v počítačových programech a fotografování, z něhož složila maturitu a pak se začala fotografováním živit.

O své tvorbě říká: „Dívám se na svět jinýma očima a zkouším ho ukázat i ostatním. Takový jaký ho vidím já. Duše fotografa se ve fotce zrcadlí. Bez umění by nebylo lidstvo, bez vášně by nebylo umění.“

Dagmar Jihlavcová

Dagmar Jihlavcová se narodila 23. 1. 1977 v Plzni. Od roku 1995 se věnovala cestování a modelingu. V roce 2005 pocítila náhle impuls malovat. V té době žila v Nigérii, kde onemocněla malárií a dlouhý čas byla v domácím léčení u svého tehdejšího přítele. Při bloumání jeho domem objevila místnost s plátny a štětci a zrodila se v ní nezkrotná touha malovat.

Pracovní vytížení jí ale po uzdravení od malířského plátna opět odtrhlo a teprve před čtyřmi lety se k němu opět vrátila, a to s novou silou a entusiasmem. Její originální malířský styl definuje jako geometrický realismus s prvky technologického vývoje. Typické jsou mnohočetné variace, formované ostrými liniemi, které oddělují jednotlivé, nebojácně poskládané barevné plochy. Maluje akrylem na plátno, ale v poslední době do pláten čím dál tím více komponuje i různé prostorové prvky z drátů, dřeva, pěnové hmoty etc. a dá se očekávat, že se tyto plastické prvky v budoucnu zcela osamostatní.

Silné výtvarné cítění Dagmar Jihlavcovou na sklonku minulého roku přivedlo i ke studiu návrhářství. V současné době pracuje na kolekci, která užitím obrazových motivů na látkách propojí její tvorbu malířskou s oděvní.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: