Foto: 4JAN

V Horažďovicích bude nový moderní domov pro seniory


Zástupci Plzeňského kraje, města Horažďovice a společnosti SeneCura, největšího nestátního poskytovatele pobytových sociálních služeb v Česku, podepsali smlouvu o spolupráci. V centru města tak vyroste moderní domov pro seniory s kapacitou 120 lůžek. Podpisu smlouvy se zúčastnil náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Zdeněk Honz, starosta města Horažďovice Ing. Michael Forman a generální ředitel skupiny SeneCura Anton Kellner. 

Společnost, která již v kraji úspěšně provozuje SeniorCentrum v Plzni, se zavázala vybudovat v centru Horažďovic vedle nemocnice nové SeniorCentrum. Nabídne v něm 40 lůžek pro sociální pobytovou službu domov pro seniory a 80 lůžek pro domov se zvláštním režimem. Všechna lůžka budou ale zahrnuta do krajské dotační sítě. Na stejném principu již funguje SeniorCentrum v Telči. „Pro město to bude významná pomoc, protože dlouhodobě usilujeme o vybudování zařízení v oblasti pobytových sociálních služeb, které nám v Horažďovicích a okolí chybí,“ uvedla místostarostka města Ing. Hana Kalná.

Rada města Horažďovice je se studií obeznámena a v současné době probíhá vyjednávání o kupní smlouvě na pozemek. „Začínají projekční práce a koncem roku zažádáme o sloučené územní a stavební řízení, aby v létě 2021 mohly začít stavební práce. K otevření domova by tak mohlo dojít na podzim roku 2022,“ upřesnil Ondřej Plšek, Development Manager SeneCura. Součástí nového SeniorCentra Horažďovice bude i kaple, kadeřník, wellness místnost, fitness centrum pro seniory a terapeutická zahrada Memory Garden. Vše bude samozřejmě přístupné i pro seniory zvenčí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: