Foto: Holky holkám

Vánoční sbírka Holky holkám startuje 26. listopadu

Poukázka ke kadeřníkovi, plyšový krtek, auto na ovládání nebo cokoli na novorozence – taková jsou letošní vánoční přání maminek a dětí z charitních domovů pro matky s dětmi v tísni. Tradiční dopisy Ježíškovi už potřetí napsali na výzvu plzeňské ženské iniciativy Holky holkám. Ta jejich přání v pondělí 26. listopadu zveřejní na svém facebookovém profilu HolkyHolkamPlzen.

„Sešlo se celkem 103 přání z domovů z Plzně, z Klatov a z Havlovic u Domažlic. Některá z nich jsou úplně stejná, jako mají běžné maminky a děti – kosmetika, hračky, nádobí nebo batoh do školy. Ale jsou tu i přání, z nichž je cítit ta tíživá situace, v níž maminky v domovech svaté Zdislavy jsou: jedna si přeje teplé zimní oblečení na roční holčičku, další prací prášek a cokoliv pro svého měsíčního chlapečka,“ říká hlavní organizátorka akce Markéta Čekanová.

Seznam přání bude na facebooku zveřejněn a průběžně aktualizován do 12. prosince. Lidé mohou své dárky přinášet do budovy studijní a vědecké knihovny v Plzni, případně do sídla Nadace 700 let města Plzně nebo do západočeské pobočky Paměti národa v DEPO2015. Holky holkám, tedy skupina plzeňských ženský osobností, je pak zabalí, opatří jmenovkami, které letos vyrábějí žáci ZUŠ Jagellonská v Plzni a doručí do domovů.

Iniciativa Holky holkám funguje v Plzni od roku 2016. Tvoří ji známé spisovatelky, muzikantky, herečky, tiskové mluvčí, ředitelky významných institucí a další zajímavé ženské osobnosti. Kromě vánoční sbírky dárků pořádají Holky holkám ještě velikonoční bazárek dámských oděvů, jehož výtěžek je rovněž určen domovům sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni. Tři ročníky bazárku vydělaly bezmála 100 tisíc korun a ve vánočních sbírkách se podařilo splnit přání v celkové hodnotě kolem 200 tisíc.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: