Foto: vdpk.cz

Venkovský dům Plzeňského kraje se stěhuje na náměstí Republiky

Venkovský dům Plzeňského kraje se po několikaletém provozu v Tržnici DEPO přemisťuje do nových prostor na plzeňském náměstí Republiky 131/17. Důvodem přesunu Venkovského domu Plzeňského kraje je snaha dostat se blíže směrem k cílové skupině, a to jak té etablující se přímo z obyvatel města, tak i z řad návštěvníků města Plzně, a přinést ochutnávku venkova Plzeňského kraje přímo do centra jeho metropole. 

Myšlenka Venkovského domu navazuje na několik ročníků akce Venkovské EXPO, která byla již od roku 2013 pořádána v Plzni místními akčními skupinami v rámci programu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 jako představení kulturního a turistického potenciálu venkova v Plzeňském kraji. V současné době celý projekt organizačně zajišťuje MAS Radbuza, z.s. za podpory Plzeňského kraje jako hlavního partnera projektu. 

V prostorách Venkovského domu Plzeňského kraje se návštěvníci mohou těšit na prezentaci rukodělných výrobků řemeslníků včetně malých ukázek, dozvědět se o zajímavých turistických cílech a akcích v regionu. Cílem činnosti Venkovského domu tak je motivovat obyvatele i návštěvníky města, aby se vydali poznávat venkovské oblasti kraje. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: