Braniborská brána. Foto: PR

Výlet do Berlína – co si nenechat ujít

Berlín, hlavní město Německa, dějiště mnoha významných historických momentů, město plné historie a památek. Pokud cestujete k našim západním sousedům, tak toto město rozhodně nesmíte vynechat.

Cestovat snadno a rychle

Po 25 letech čekání byla dostavěna linka metra U5, díky které se dostanete ke všem význačným památkám. Tato linka začíná v centru Berlína a míří do vesnice Hönöw na východě. Během této cesty projíždí kolem mnoha zajímavých míst, jako například hory Kienberg, zahrady Gärten der Welt, ZOO Tierpark či Muzea počítačových her.

Německá ikona jménem Braniborská brána

Tato památka postavená v roce 1734 sice více připomíná Řecko než Německo, ale je němečtější než klasický bratwurst. Dříve sloužila jako celní brána, ale dnes je to symbol města, který zažil všechny temné i slavné momenty německé historie. Po roce 1990 prošla brána rekonstrukcí a v dnešní době je přístupná veřejnosti.

Nevynechejte nové muzeum

Humbold Forum je zbrusu nové muzeum v centru města, které nabízí ke zhlédnutí pozoruhodné kousky z koloniální éry Německa, asijské umění i artefakty z berlínské historie. Stojí na místě bývalého parlamentu, který obyvatelé odhlasovali k demolici, a místo toho nechali vybudovat budovu s kupolí připomínající pražské Muzeum, jejíž styl kombinuje baroko a německý minimalismus.

Projděte nejrozlehlejší ZOO v Evropě

Možná jste nevěděli, že v Berlíně jsou hned dvě ZOO. Jedna (Zoologischer Garten) je přímo v centru města a ta druhá, Tierpark Berlin, je ve východní části města.

Tento „Park zvířat“ je známý pro svou rozlohu i rozmanitost fauny. Rozkládá se na 160 hektarech, na kterých narazíte na téměř 8000 zvířat 650 druhů, včetně vzácných tygrů a medvědů. Jeden den vám rozhodně na návštěvu nepostačí. Vyplatí se i navštívit zámek Friedichsfelde, na jehož pozemcích se ZOO rozkládá.

Objevte zahrady z celého světa

V Berlíně se nachází mnoho zahrad, ale skoro žádná z nich není tak hezká jako Gärten der Welt. Tyto jedinečné zahrady disponují konceptem světových zahrad, které jsou upravené v různých stylech z celého světa, jako např. Bali, Japonsko či Korea.

Můžete se také ocitnout v křesťanské či židovské části nebo v jednom ze „zahradních kabinetů“, tedy speciálně upraveném koutu věnovaném dalším zemím. Tyto zahrady obdržely mnoho cen za brilantní architekturu, rozkládající se na 43 hektarech. Dokonce se na ně můžete podívat z lanovky, která vede do zahrad z Kienbergu.

Musíte uznat, že Berlín rozhodně stojí za návštěvu. Je to nádherné město, ale jak to tak bývá v turistických centrech, i zde jsou ceny poměrně vysoké. S tím vám ale pomůže půjčka na OP – zbaví vás starostí a vy si můžete užít výlet naplno.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: