Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

100 let skautingu v Plzni + fotky z výstavy

Skauti jsou v Plzni 100 let, což je důvod k oslavě. Hlavní akce „100 let skautských dobrodružství“ proběhne 18. října od 16:00 v Borském parku. Setkání je primárně určeno pro skauty všech věkových kategorií, ale zváni jsou i zájemci o historii skautingu a všichni jeho příznivci.

Součástí oslav je také hra „Objev příběh plzeňského skautingu!“ která, díky smartphonům, zavede účastníky na místa mající se skautingem něco společného. Takových míst je v Plzni mnoho a na první pohled není zjevné, že mají právě co dočinění se skautskou organizací.

Pro zájemce o diskuzi o skautingu proběhne v úterý 10. října od 19:00 v Univerzitní kavárně Družba (Sedláčkova 19) večer s plzeňskou legendou Janem Kacerovským, který je známý jako Akela. Večerem bude provázet Marek Lukáš, předseda krajské rady Junáka Plzeňského kraje. Akela se podílí na činnosti skautingu od 60. let minulého století a i přes pro skauting nepříznivý vývoj dějin mu zůstal věrný. V roce 2011 byl vyznamenán zlatou Medailí sv. Jiří.

Pro nejširší veřejnost je také připravena panelová výstava „Objevte příběh plzeňského skautingu!“ Panely jsou naistalovány ve Smetanových sadech (U Branky) naproti Studijní a vědecké knihovně. Na informačních tabulích jsou zajímavosti, fotografie a obrázky z dlouhé historie skautingu v Plzni viz foto.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner