Foto: MMP

Nová tělocvična při 20. ZŠ zajistí hodiny tělocviku pro téměř 600 žáků

Plzeň zahájila výstavbu nové sportovní haly při 20. základní škole v Plzni na Slovanech. Tělocvična, jež bude sloužit téměř 600 žákům, vyroste ve stávajícím areálu školy a doplní sportovní infrastrukturu, která už z důvodu rostoucího počtu dětí nedostačuje. Nová hala za 44,7 milionu korun včetně daně, která svou výškou nepřesáhne okolní objekty, bude dokončena příští rok v srpnu.

Na 20. základní škole je aktuálně 22 tříd, od příštího školního roku 2023/2024 jich bude už 24, na škole je 580 dětí. Sport jako jeden z pilířů má škola i ve svém vzdělávacím programu. Ten se jmenuje Škola JIStoty, přičemž JIS znamená jazyk, informatika a sport.

20. ZŠ
Foto: MMP

Nový objekt je koncipován jako tělocvična se sedlovou střechou o mírném sklonu se šatnami a jednoduchou tribunou pro 49 sedících diváků podél severozápadní a jihozápadní strany tělocvičny. Šatny mají ploché střechy, schodiště je kryto šikmými střechami kopírujícími jednotlivá schodišťová ramena. Objekt není podsklepen. Nosnou konstrukci tělocvičny tvoří železobetonový skelet, střechu dřevěné lepené vazníky. Konstrukce šaten a tribuny tvoří zděné obvodové stěny, stropní konstrukcí budou železobetonové předpjaté panely. Vstupy do objektu i většina prostor určených pro přístup veřejnosti jsou řešeny bezbariérově. Pro bezbariérové užívání bude také uzpůsobena šatna a sprcha.

„Osobně mám velkou radost z toho, že hřiště v tělocvičně bude splňovat podmínky pro to, aby se tam mohly hrát celostátní mládežnické soutěže v basketbalu a volejbalu. Což věřím, že škola využije, neboť má přípravné kroužky právě pro tyto sporty,“ uvedl technický náměstek primátora města Plzně Pavel Bosák, jenž má ve své gesci Odbor investic Magistrátu města Plzně. Součástí projektu je také úprava chodníků a okolí tělocvičny, mj. bude vysazeno 9 stromů.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: