Foto: Milan Svoboda

26. ročník Historického víkendu je minulostí – fotky

Po dvouleté odmlce ožila Plzeň tradičním Historickým víkendem, který pořádá Nadace 700 let města Plzně od roku 1995.  Plzeňané i hosté zhlédli pestrý program nejen na hlavní scéně na náměstí Republiky, ale i v Mlýnské stroze, v Proluce a u Morového sloupu.

„Všichni návštěvníci si užili velkolepé oslavy zásnub prvorozené princezny Markéty Lucemburské s Jindřichem Dolnobavorským,“ říká režisér celého programu Petr Merxbauer.

Ve městě vyrostl tábor rytířů a jejich družin, mincovna a dokonce i lazebna. Urození rytíři i dámy předvedli jezdecké dovednosti, k vidění bylo dravé ptactvo či psí smečka. Všude se šermovalo, tančilo, kejklovalo a zpívalo.

Spokojený byl i principál plzeňských strašidel a ředitel Muzea strašidel Zdeněk Zajíček: „Po tak dlouhé odmlce jsme měli obavy, jestli na nás strašidla a pohádkové bytosti nezapomněli. Ale naopak, sešlo se jich stejně jako v letech před odmlkou a v sobotu večer vytvořili skvělou atmostéru při svém reji a Vejšlapu.“ Zdeněk Zajíček ještě dodává: „Tradicí Historických víkendů je také Pohádková cesta, kterou za tuto sobotu a neděli prošla více než tisícovka malých návštěvníků s doprovodem a plnění úkolů si opravdu užili.“

„Jsme nadšeni, že po dvouleté odmlce zaplnil Historický víkend celé město radostí a pohodou. Lidé si užili dobovou zábavu. Velké poděkování patří všem, kdo se podíleli jak na přípravě samotného programu, tak na jeho technickém zajištění,“ říká Alena Kozáková, ředitelka pořádající nadace.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: