Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Místa na běhání v Plzni a okolí

Obujte běžecké boty a vydejte se s námi za poznáním příjemných běžeckých tras v západočeské metropoli. Máme pro vás několik tipů na osvědčené, ale i neotřelé trasy, kde si příjemně zatrénujete a kde vás to bude bavit.

Kilometrovka

Kilometrovka je na běhání super. Tuto rovnou alej spojující Kalikovský mlýn a Lochotínský park lemuje krásné staré stromořadí, které bylo vysázeno už v předminulém století. Rovinka potěší zejména začátečníky. Pokud byste chtěli i něco náročnějšího, můžete také vyběhnout do již zmiňovaného Lochotínského parku, jehož členitý povrch vám nedá vydechnout. Jen pozor při počítání vzdálenosti, Kilometrovka má ve skutečnosti zhruba 1 100 metrů.

Kilometrovka
Kilometrovka. Foto: Plzenoviny.cz

Lobezský park a nábřeží Úslavy

Rovinku s členitějším povrchem můžete spojit i v Lobzích. Mezi Doubravkou a Božkovem si zatrénujete na 3 – 4 kilometrovém úseku kolem Úhlavy. Příjemné je to hlavně ráno. A pokud chcete větší obtížnost, vyběhněte do kopců Lobezského parku, jehož terén je jako dělaný pro náročnější tréninky.

Lobezský park
Lobezský park. Foto: Plzenoviny.cz

Borský park

Borský park potěší pohodáře i dálkové běžce. Rozlehlý lesopark nabízí mnoho okruhů a tras, které si můžete vytyčit sami. Největší okruh měří až 5 kilometrů, a pokud by i tak pro vás nebyl dostatečně dlouhý, máte možnost kroužit jak dlouho chcete a nebo se vydat k blízké přehradě České údolí do sportovního parku Škodaland.

Borský park
Borský park. Foto: Plzenoviny.cz

Bolevecké rybníky

Tradičním místem pro běhání jsou i Bolevecké rybníky. Trénink mezi krásnými lesy potěší milovníky přírody. Můžete vyrazit prakticky odkudkoliv – z Bílé Hory, Bolevce nebo Košutky. Zajímavou možností je i proběhnutí naučené Sigmundovy stezky. A pokud se budete chtít v létě osvěžit, šup do rybníka.

Senecký rybník
Senecký rybník. Foto: Plzenoviny.cz

Centrum Plzně

Ano, i v historickém centru Plzně se můžete příjemně proběhnout. Nazujte běžecké boty na asfalt a vydejte se třeba Štruncovými sady kolem „cípu“, což je soutok Mže a Radbuzy, poté lze pokračovat Náplavkou na Radbuze a do Doudlevec přes lávku k Papírně. A pokud by vám ani to nestačilo, je možné podél řeky pokračovat až na Velkou Homolku, kde na vás čeká skvělý lesopark.

Štruncovy sady a Mže
Štruncovy sady a Mže. Foto: Plzenoviny.cz

Tipy na běhání mimo Plzeň

Láká-li vás trénink mimo město, máte pak nepřeberné množství míst na výběr. V botách do terénu vyrazte do Brd, na Šumavě si po asfaltu zaběháte od Špičáckého sedla k Černému jezeru a náročnější jistě ocení běh kolem klatovského kopce Hůrka. Nebo byste snad rádi oběhli celou přehradu Hracholusky? Tak hurá do toho.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: