Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

7 důvodů, proč fakturovat v účetním programu

Štvou vás chyby na fakturách, které z nepozornosti děláte, nebo máte jednoduše chaos ve firemních dokumentech? Pokud se v jedné ze situací poznáváte, je to signál, že pro vás dává smysl fakturace v účetním programu.

Účetní systém je software, ve kterém kromě účetnictví a fakturace zvládnete i řadu dalších činností. Pro menší a střední firmy tak slouží jako centrální informační systém. Například v něm:

 • evidujete údaje o zaměstnancích,
 • zpracováváte mzdy,
 • vedete skladovou evidenci,
 • automaticky se vám vystavují faktury za prodeje z e-shopu,
 • vedete knihu jízd.

Hlavní výhody fakturace v účetním programu

 1. Vystavování faktur zvládnete přímo v účetním programu, takže nemusíte ještě zvlášť platit za fakturační program.
 2. Veškeré doklady máte v jednom systému a nemusíte je přenášet.
 3. Účetní systém můžete propojit se systémem vaší účetní a jednoduše jí pošlete své faktury ke zpracování.
 4. Platíte jen za funkce, které potřebujete. Například systém Money S3 funguje na bázi modulů, které si sami poskládáte dle potřeby. Modul Fakturace je automatickou součástí všech kompletů.
 5. Účetní program vám velmi usnadní i zpracování přijatých faktur. Některé systémy jako Money S3 umí pomocí umělé inteligence (AI) vyčíst z přijatých dokladů údaje. Takže je ručně nepřepisujete, jen zkontrolujete, že to AI udělala správně.
 6. Přímo v účetním programu můžete vyplňovat výkazy pro úřady a rovnou je z něj odešlete. To je možné díky propojení s vaší datovou schránku. Takto si usnadníte třeba podání daňového přiznání.
 7. Dodavatel programu hlídá, aby všechny doklady (a vše další) odpovídalo aktuální legislativě. Pokud tedy zákonodárci cokoliv změní, včas program aktualizuje.

Fakturace v účetním programu vs. ve fakturačním programu

Možná teď přemýšlíte, který z programů je pro vás aktuálně vhodný. Nejdůležitějším kritériem je, jestli potřebujete jen fakturaci, nebo využijete i další moduly, které účetní program nabízí.

Podrobné srovnání najdete zde.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: