reklama
Tachov. Foto: Plzenoviny.cz

Muzeum Českého lesa zve na prázdninové výstavy i večer plný baroka

Letní prázdniny budou v Muzeu Českého lesa v Tachově patřit výstavám, rodinným akcím i tradičním Barokním radostem. Návštěvníci se mohou těšit na modely z legendární stavebnice SEVA, připomínku 100 let plzeňské zoologické zahrady nebo botanickou vycházku po Českém lese.

reklama
reklama

Největší prázdninovou akcí budou v pátek 10. července Barokní radosti, které se uskuteční v rámci festivalu Západočeské baroko. Program nabídne napříkld pohádku Sněhurka, tvořivé dílny a barokní kostýmy pro děti, besedu o klášterní kuchyni spojenou s ochutnávkou či ukázky historického šermu. Akci doplní koncert Adama Viktory. „Večer pak vyvrcholí vystoupením fríských koní Příběh lesních víl, které doplní světelné efekty, oheň a pyrotechnika,“ doplňuje Jana Hutníková, vedoucí oddělení programu a muzejní pedagogiky.

Manětínský zámek zve na večerní prohlídky. Historické interiéry ožijí po setmění

Až do 31. srpna si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu SEVA Pohádka, která představuje modely inspirované českými i zahraničními pohádkami, filmy a seriály postavené z české stavebnice SEVA. Součástí je také dětská herna.

Druhou velkou výstavou je 100 let Zoo Plzeň, která prostřednictvím velkoformátových fotografií a vybraných exponátů mapuje historii i současnost jedné z nejvýznamnějších zoologických zahrad v České republice. K vidění bude do 30. srpna.

reklama

Na závěr prázdnin, v sobotu 22. srpna, připravilo muzeum botanickou vycházku Za rostlinami roku 2026. Patnáctikilometrová trasa povede z Cebivi přes Černošín, Volfštejn a Křížovou louku do Ošelína. Účastníky provedou botanici Jiří Brabec z Muzea Cheb a Martin Liška z Muzea Českého lesa v Tachově.

Muzeum zároveň upozorňuje na letní otevírací dobu, která platí až do 30. září. Otevřeno je od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:
Lucie

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.