Foto: Viktor Poláček

Noční běhy pro Světlušku odstartují štafetu v Plzni

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila registrace na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Po dvou letech, kdy se kvůli nutným opatřením přesouvaly běhy do podzimních termínu, startuje štafeta opět s příchodem jara. Tradičně prvním městem, kde příznivci Světlušky vyběhnou, bude Plzeň. Běh se zde uskuteční 24. března v prostoru DEPO2015 od 20.00, registrace na místě bude probíhat už od 18.00. Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou. Protože letošní účastníky láka na běh ve všech městech claim „Skoč na Noční běh pro Světlušku,“ budou součástí doprovodného programu také vystoupení a workshopy sportovního týmu JUMP IT a lokální umělci. Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz.

„Skoč na Noční běh pro Světlušku.“ Za konceptem kampaně a claimem pro jedenáctý ročník Nočního běhu stojí David Podhola, jeden ze zakladatelů akce. Ve spolupráci s producentem Jakubem Drocárem ze společnosti PUNK FILM a režisérem Petrem Dvořákem natočili “skákací” videopozvánku na letošní běžeckou tour. V té po boku Davida Švehlíka, Judit Bardos a Pavla Batěka účinkuje také herec a režisér Milana Šteindler, který se stal pro letošní rok tváří běhů. „Právě Milan s vtipem dokazuje, že se běžcem s vyšším posláním může stát opravdu každý. Stačí si jen skočit, skočit s námi zaběhat. Právě na této jednoduché významové paralele stojí letošní komunikace. Ve výskoku se naši aktéři změní vždy v běžce s čelovkou, respektive ve světlušky,“ dodává David Podhola k námětu letošní kampaně.

Prago Union točí nový klip a vyráží na sérii komorních koncertů. Plzeň neminou

Plzeň rozzáří známé hvězdy

Běžci budou mít na výběr z jednoho (3,3 km), nebo dvou (6,6 km) okruhů. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 18 let podporuje v aktivním životě.

Účastníci v Plzni se mohou těšit na hudební rozproudění DJ Garlica a umělce ze Slam poetry Adama Svahilce. O krátká vystoupení a workshopy pro běžce se postará sportovní tým JUMP IT, který skáče přes švihadla. K běhu se připojí také hráči a trenéři z FC Viktoria Plzeň. Běžeckou akci podpoří z místa i další známé osobnosti, jako například Lucie Křížková nebo herec Michal Štěrba, zpěváci Dan Dobiáš a Karel Paul či náměstek hejtmana Josef Bernard. Celým večerem provede moderátor Stanislav Jurík z Českého rozhlasu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: