Foto: ÚMO 3

Centrální obvod rozdělil respirátory lidem v nouzi

Více než 6 000 kusů respirátorů FFP2 rozdělil centrální plzeňský obvod potřebným. Místostarosta Stanislav Šec společně se starostou obvodu Davidem Procházkou předali 150 kusů respirátorů Domovu sv. Zdislavy na Borech.

„Celkem jsme dostali 6 750 respirátorů kategorie FFP2 od Potravinové banky. Tyto respirátory jsme se rozhodli rozdělit lidem v nouzi na území obvodu. Uvědomujeme si, že je to jen malá pomoc, ale v této době je každá pomoc důležitá,“ říká starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka. Část respirátorů bude rozvezena do sociálních zařízení a více než 4 000 respirátorů bude rozdáno seniorům v nouzi. 

„Respirátory jsme se rozhodli rozvézt do Domova sv. Františka, Domova sv. Zdislavy, dále domovům s pečovatelskou službou a sociálním zařízením na území obvodu a nezapomeneme ani na seniory v nouzi,“ vysvětluje místostarosta Stanislav Šec.

Domov sv. Zdislavy, kde předali respirátory starosta a místostarosta obvodu osobně, je místem, které pomáhá matkám s dětmi v nouzi a také dětem a mladým lidem do 26 let. V současné době je v domově 52 klientů. „Situace pro nás v této době není jednoduchá, ale daří se nám ji zvládat. Děkujeme za pomoc jak Městskému obvodu Plzeň 3, tak i lidem, kteří si nás vzpomenou a pomohou, nebo potěší malým dárkem,“ říká vedoucí domova Markéta Königová. Vedoucí domova si pro zástupce obvodu připravila jako poděkování malé dárky v podobě papírových jarních ozdob, které vyráběly děti v rámci distanční výuky. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: