Foto: Alex Dowis promo

Český světlomalíř světového formátu Alex Dowis předvede svou Evolution show v Plzni

Alex Dowis, kterého v Česku před lety proslavila účast v Česko Slovensko má talent a pro spolupráci na svých tour a koncertech jej pak oslovila i zpěvačka Lucie Bílá, se před pár týdny jako 1. Čech dostal do soutěže Amerika má talent! Před tím oslnil ve španělské televizní talk show i herce Antonia Banderase, se předvede v Plzni se svým týmem se show Art of Evolution.

Už 4. května v KD Šeříková předvede Alex Dowis a jeho tým originální výtvarnou show. „Jedná se o příběh vývoje našeho světa, který bude vyprávěn pouze malovanými obrazy v reálném čase. Vše začne prázdnou plochou. Veškeré obrazy budou vznikat živě. Uvidíte různé výtvarné techniky, například malování světlem, malování do písku nebo rychlomalbu sprejem…,” přiblížil divákům Alex Dowis, který v Los Angeles, kde se ‘americký talent’ natáčí,  dočkal obrovské ovace. Tleskaly mu tisíce lidí vstoje.

„Byl to neskutečný zážitek. O tom, zda jsme postoupili, se rozhodne koncem května, kdy se tento díl bude vysílat. Ale i kdyby to dál nevyšlo, byli jsme tam a už to samo o sobě je pro mě a můj tým veliký úspěch…,” řekl Dowis.

Ten řadu let spolupracoval i se slavným českým karikaturistou a výtvarníkem Vladimírem Jiránkem, kterým mu byl dobrým rádcem. Dnes je Alex považován za jeho pokračovatele.

Kdysi v mládí Dowis začínal jako “sprejer”. Svůj talent pak povznesl na umění. Dnes je žádaným light a street-art umělcem a jezdí po celém světě. „Spolupráce s Lucií Bílou na jejích tour mi dala hodně, ale stále jsem to já a za sebe a za náš tým. Srdečně vás zvu do Plzně na vystoupení, které poukazuje na dávnou minulost a dotkne se i ekologických hrozeb přítomnosti. Nabízí ale i pohled do neznáma, kde poodkrývá naší fantazii,” dodal k Art of Evolurion světlomalíř Alex Dowis.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: