Klatovská 19. Foto: Visit Plzeň

Chystají se komentované prohlídky běžně nepřístupného interiéru od Adofla Loose

U příležitosti Dnů evropského dědictví se v sobotu 14. září otevírá návštěvníkům doposud nezrekonstruovaný interiér na Klatovské 19. Komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát ročně.

Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19. Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena uprchnout před nacisty z Čech a v průběhu druhé světové války se v jejich domě usídlilo místní velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla podepsána kapitulace a poté dům využívala Československá armáda.

  • Třicetiminutové komentované prohlídky se konají v časech 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45, 15:30 a 16:15 (poslední prohlídka). Vstupné nelze zakoupit na místě.
  • Vstupenky v ceně 50 korun je možné zakoupit v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz. 
  • Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let a kapacita jedné skupiny je omezena na počet 20 osob. 

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: