Škodaland. Foto: Archiv Plzenoviny.cz

Tátové a dědové oslaví svůj svátek ve Škodalandu

Po vynucené covidové přestávce se budou moci opět sejít tátové a dědové společně se svými rodinami, aby oslavili svůj svátek. Ten se v mnoha zemích slaví třetí neděli v červnu na počest otců, oslavuje otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců v rodině a ve společnosti. Oslava tatínků jako důležitého a nedílného pilíře rodiny proběhne 19. června od 13 hodin ve Škodalandu.

„Na úplném počátku myšlenky uspořádat tuto akci bylo několik žen, matek, které chtěly vyjádřit své poděkování svým mužům a partnerům za jejich podporu a pomoc při péči o jejich děti. Původně náš spolek plánoval malou komunitní akci, ale díky podpoře Městského obvodu Plzeň 3, který celý projekt zaštítil, můžeme uspořádat akci mnohem větších rozměrů a nyní proběhne již její druhý ročník. Nebýt covidu, bylo bych jich už jednou tolik,“ informuje Andrea Hermová, předsedkyně pořádajícího spolku Nošenky z Plzně, z. s.

Nedělní odpoledne odstartuje ve 13 hodin moderátorka Taťána Krchovová, na pódiu se pak během odpoledne představí kapely DECODE, Rambanbám a Trilobit Rock. Návštěvníci se dále mohou těšit na našlapaný doprovodný program, kde uvidí například skupinu historické zábavy Renegáti s historickým kolotočem, dětským koutkem a ukázkou střelby z luku, kuše nebo hodem oštěpem, nožem či sekerou. Skupina Zaklínač připraví svou vesničku ve stylu známé hry. K vidění budou i záchranné složky – hasiči i zdravotníci ČČK, kteří zajistí bezpečnost akce, ale také osvětu i zábavu. Pro děti se chystá malování na obličej, tvořivé dílny a Klaunka Pepina. Tatínkové si s dětmi mohou vyrobit upomínkový předmět či vyzkoušet historická řemesla. Tatínkové jistě ocení účast Pivotečky s jejich nabídkou piva nebo medovinu ze sklepa Medoviny Valkýra. Odpočinout a občerstvit se budou moci rodiny u stánků s občerstvením, pražírnou kávy Start UP Cofee či zajímavými delikatesami.

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: