Foto: Díky dětem

Děti z Černické ZŠ podpořili projekt Díky dětem

Děti ze 3. B. černické základní školy mají kouzelné sluchátko, jak jinak. A to jim povědělo o sbírce Díky dětem. Zavolaly do Nadace 700 let města Plzně, aby se dozvěděly víc. Alena Kozáková a Lenka Bílá (obě z Nadace 700 let města Plzně) se za dětmi vypravily spolu s kameramanem projektu Michalem Andělem.

Děti byly projektem nadšené a rozhodly se uspořádat adventní koncert pro své blízké, spojený s prodejem výrobků, a to v kostele U Ježíška. Výtěžek bude věnován právě na Díky dětem. Moc se jim líbil i velký šek, na který se hned podepsaly a to včetně sluchátka.

Jaká částka na šeku bude, se dozvíme před vánočními prázdninami. Program připravují společně se svojí třídní učitelkou Annou Skleničkovou.

O projektu Díky dětem

Díky dětem je projekt, který je založen na pomoci dětí dětem v Plzni. Jeho garantem je Nadace 700 let města Plzně.

Myšlenka navazuje na Kouzlo Vánoc – benefiční galavečer Storm Ballet studia Plzeň. Ten se koná v Plzni od roku 2013.  Renomované plzeňské taneční studio připravuje každoročně program, jehož obsah reflektuje na dané téma pomoci a výtěžek koncertu je vždy věnován na konkrétní účel. Program večera připravují děti a pro děti je také určena vybraná částka. S dětmi se v něm objevují také známé tváře, které vystupují bez nároku na honorář.

Díky dětem rozšiřuje možnost pro dárce přispívat celoročně. Je zřízen transparentní účet, dárci mohou přispívat formou DMS a na projekt jsou poukazovány také prostředky z nejrůznějších akcí, jejichž organizátoři se do projektu zapojí. Přispět lze i nákupem prostřednictvím portálu www.givt.cz, stačí nakoupit pro Nadaci 700 let města Plzně.

Více o projektu na www.dikydetem.cz.

Pro každý rok je vybrán jeden nebo více projektů v sociální oblasti. Každoročním vrcholem sbírky se stává galavečer Kouzlo Vánoc, kde je výtěžek předáván.

V roce 2018 bude výtěžek Díky dětem a Kouzla Vánoc poukázán na tyto projekty:
Znakovka do škol
Podpora handicapovaných sportovců TJ Zdravotně postižených Halma
Zdravínek


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: