Foto: ZŠ Spálené Poříčí

Děti ze ZŠ Blovice a Spálené Poříčí si vyzkoušely golf

Hrát golf v tělocvičně během výuky? Ale ano, samozřejmě! Díky spolupráci Golf Clubu HořehledyZŠ Blovice a ZŠ Spálené Poříčí si v druhém březnovém týdnu mohli žáci těchto škol vyzkoušet golf přímo během vyučování. A byla to super zábava!

Během čtyř dnů se více než 600 dětí seznámilo s golfem pomocí speciální výukové sady určené pro vnitřní prostory. Starší děti měly v rámci seznámení větší prostor pro teorii a diskuzi a soustředily se na techniku provádění úderů.

Jejich mladší spolužáci pracovali především na koordinaci oko – ruka, kdy v rámci řady cvičení trefovali různé terče. Společným prvkem pro obě skupiny byly závěrečné soutěže, kdy se děti procvičily v naučené technice, přesnosti, rychlosti a především týmové spolupráci.

„Toto seznámení bylo prvním krokem spolupráce, kdy chceme školy pomoci vybavit právě indoorovými sadami golfových pomůcek. Děti tak budou moci hrát golf pravidelně během školní výuky. V návaznosti na to uspořádáme exkurze přímo na naše golfové hřiště a pokud o naše aktivity bude zájem, pokusíme se v dohledné době otevřít volitelný předmět golf.

Závěrem musíme poděkovat ředitelům obou škol, velkou pochvalu rovněž zaslouží učitelský sbor, který se perfektně zapojil. Akce by neproběhla bez výrazné podpory České Golfové Federace a jejího projektu Se školou na golf. A nesmíme zapomenout poděkovat všem dětem, které se bez rozpaků a se zájmem do golfu pustily!“ říká Martin Kopčák, generální manažer PilsnerGolf Resort Hořehledy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: