Na scénu! 2018. Foto: DJKT

Divadlo J. K. Tyla chystá i letos muzikálový festival Na scénu!

Ve dnech 17. až 19. června 2020 proběhne na Malé scéně DJKT třetí ročník festivalu Na scénu!, i když kvůli koronavirové krizi v omezenější formě, než na jakou jsou diváci minulých ročníků zvyklí. Festival sice letos nemůže nabídnout inscenace muzikálových škol, připravuje ale pestrý program workshopů a besed pod vedením výrazných osobností spjatých s plzeňským muzikálem. 

Festival zahájí ve středu 17. června 2020 taneční dvouhodinovka s členkou muzikálového souboru Terezou Koželuhovou a herecký workshop herce, režiséra a šéfa souboru muzikálu Lumíra Olšovského s tajemným názvem Herec lhář, v němž si zájemci vyzkouší cestu od předstírání k jevištní pravdě. Druhé festivalové odpoledne bude patřit dlouholeté sólistce baletu DJKT Jarmile Hruškociové s lekcí základů klasického baletu a hvězdě muzikálového souboru Soni Hanzlíčkové, která se během svého pěveckého kurzu zaměří na interpretaci a přenesení emocí do písně. Pro velký zájem byl tomuto workshopu přidán ještě druhý, páteční termín. Na závěr celého festivalu pohovoří o muzikálech ve světě i u nás textař, libretista, rozhlasový novinář a producent Michael Prostějovský, který se pokusí společně s diváky najít odpověď na otázku, zda existuje návod na úspěch, nebo je úspěch spíše věcí náhody, a divadelní historik a dramaturg plzeňského muzikálového souboru Pavel Bár. Během jeho přednášky se návštěvníci dozvědí to nejzajímavější o zrodu a vývoji muzikálu u nás a mohou se těšit i na audio a video ukázky ze zlomových titulů české muzikálové historie.

Vstupenky na workshopy a přednášky jsou v prodeji v pokladnách DJKT, on-line na webových stránkách divadla nebo v síti Plzeňská vstupenka. Více informací na webových stránkách divadla.


Na scénu! – program

17. června 2020
14.00–16.00 CIRQUE DE MUSICALS – Tereza Koželuhová, taneční workshop
16.00–18.00 HEREC LHÁŘ Lumír Olšovský, workshop

18. června 2020
14.00–16.00 KLASICKÝ BALET – Jarmila Hruškociová, workshop
16.00–18.00 PĚVECKÝ WORKSHOP – Soňa Hanzlíčková

19. června 2020
14.00–16.00 MUZIKÁL SUPERLATIVŮ VE SVĚTĚ A U NÁS Michael Prostějovský, beseda
16.00–18.00 PĚVECKÝ WORKSHOP – Soňa Hanzlíčková
16.00–18.00 JAK SE RODIL MUZIKÁL U NÁS – Pavel Bár, beseda


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: