Každý má svého Leona. Foto: Divadlo Pluto

Divadlo Pluto zve na Karla Šípa i na Blbce k večeři

Erotickým kabaretem Radima Uzla s názvem Uzloviny odstartuje plzeňské divadlo Pluto svoji 22. sezonu po nucené koronavirové pauze a naváže tak na program, který z důvodu pandemie ze dne na den skončil v březnu tohoto roku. „Na září jsme nasadili náhradní představení za zrušené jarní termíny, ale někteří diváci z různých důvodů vstupenky vracejí, takže tato místa se uvolňují zpátky do prodeje,“ upozorňuje umělecký šéf souboru Jiří Bláha.

„Naše kamenná pokladna v OC Centrum na Doubravce se otevírá už poslední prázdninový týden a v prodeji máme vstupenky na všechna představení až do konce prosince včetně silvestrovských představení, která bývají vždy rychle vyprodaná,“ dodává Bláha. Do repertoáru se od nové sezony vracejí osvědčené komedie jako Splašené nůžky nebo Šílený prachy, ale i předkoronavirová novinka – muzikál Každý má svého Leona, ve kterém excelují v hlavních rolích Kamila Kikinčuková a Radek Zima.

Od 5. do 11. října čeká diváky festival Česky Hezky, který musel být taktéž přeložen ze svého tradičního květnového termínu. „Jsme rádi, že naše pozvání na večerní besedy přijali hosté jako Zdeněk Troška nebo herec a režisér Miroslav Hanuš. Během festivalu uvedeme i náš hit, muzikál My Fair Lady, který budeme kvůli končící  licenci hrát už jen tuto sezonu a v obnovené premiéře také vracíme divácky oblíbenou komedii Paparrazzi s Lukášem Langmajerem v hlavní roli,“ říká principálka Divadla Pluto Jindřiška Kikinčuková.

„I přes všechny otazníky dál plánujeme a tak víme, že bychom do konce sezóny chtěli divákům nabídnout ještě dvě premiéry – kabaret Šípoviny složený z nejlepších scének a písniček Karla Šípa a pak klasickou komedii Francise Vebera Blbec k večeři,“ vyjmenovává plány Bláha. V hlavní roli Blbce k večeři se pak představí Pavel Kikinčuk. „Já se do této role vracím, protože už jsem ji kdysi hrál v plzeňském divadle v tandemu s Tondou Procházkou. Kdo ale bude u nás v Plutu mým parťákem, to ještě neprozradíme, to si necháme jako překvapení,“ říká oblíbený herec.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: