Foto: Pořadatel

Do Černic se chystají nožíři z celých Čech

V sobotu 2. března 2024 se do Černic sjede více než dvacítka nožířů z celých Čech, aby představili na unikátní výstavě své výrobky. K vidění i koupi zde budou nejrůznější druhy nožů – od zavíracích přes kuchyňské, outdoorové, vojenské, lovecké až po vyloženě exkluzivní umělecké kousky. Nebudou chybět ani materiály na jejich zhotovení, brousky a další doplňkový sortiment včetně výrobků ze dřeva a kůže. Návštěvníci si mohou také přinést k nabroušení vlastní nože. Připraven je i pestrý doprovodný program.

Výstava se uskuteční ve vnitřních prostorách i ve dvoře Restaurace a Penzionu U Matasů od 9 do 19 hodin. Akce se koná za podpory Městského obvodu Plzeň 8 Černice.

„Výstavu nožů jsme v Černicích letos zorganizovali poprvé, protože v západních Čechách se v posledních dvou desetiletích nic takového nepořádalo. Naposledy byli nožíři k vidění na výstavě Ex Plzeň a my bychom rádi tuto tradici v Plzni obnovili. Mimo jiné nás k tomu inspiroval i místní řemeslník Tomáš Fryč, který se nožířstvím zabývá už 10 let,“ řekl hlavní organizátor akce Karel Otruba. Připomněl, že Ex Plzeň se konala na plzeňském výstavišti každoročně v letech 1966–2001.

„Mám radost, že se tato jedinečná akce uskuteční právě v našem obvodě a chtěl bych poděkovat organizátorům, že se do jejího uspořádání pustili. Věřím, že si návštěvníci z Černic i odjinud odnesou nejen pěkné zážitky, ale i užitečné a pěkné výrobky,“ podotkl starosta Černic Vladislav Sloup.

Organizátoři připravili i doprovodný program – například dětskou střelnici, kde si mohou děti zastřílet ze vzduchovky, fotokoutek se speciálním zubařským křeslem, ukázky kovářské práce včetně možnosti vyrazit si pamětní minci a další atrakce.

Vstupné bude pro dospělé 100 korun, pro děti do 15 let a seniory nad 70 let zdarma.

Místo, o kterém píšeme:

Zdroj: ÚMO 8

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: