Vizuál k výstavě.

Do třetice všeho dobrého – výstava Ivana Kundráta a Petra Uhlíře

Výstava dvou výtvarníků amatérů, která startuje 4. října 2019 v galerii Visio Art v Plzni na Roudné, vznikla díky sázce, kterou vyprovokoval v roce 2014 jejich kamarád Tomáš Kunc. Nakonec je z toho již jejich třetí výstava.

Ivan Kundrát – narozen 29. 3. 1954 v Chebu, ale většinu života prožil v Karlových Varech. Na základní škole navštěvoval výtvarný obor na zájmové umělecké škole a amatérsky se pokoušel o malování, kresbu i drobné plastiky. A to jak na gymnáziu, tak i během studia na Lékařské fakultě v Plzni. Po nástupu do zaměstnání se této zálibě z časových důvodů věnoval jen sporadicky, a to až do doby, než ho jeho švagr Tomáš Kunc přesvědčil k uspořádání této výstavky a na jejíž realizaci má lví podíl. Ivan Kundrát je ryzí amatér a veřejně se prezentovat nechtěl, ke zvratu došlo na svatbě autorovy dcery, kdy pod vlivem mírné konzumace vína došlo na debatu o umění, které se zúčastnil i Petr Uhlíř a toto je výsledek.

Petr Uhlíř – narozen 22. 2. 1945 v Plzni, kde trvale žije. Zájem o malování projevoval již od mládí, kdy navštěvoval malířský kurz. Při studiích na vysoké škole technického směru pak přispíval obrázky do studentských novin. Po studiích průběh života zastínil jeho náklonnost k malování a přerušil jeho další výtvarné pokusy na dlouhou dobu. Až v důchodovém věku mohl znovu vyndat malířské náčiní a projevit své fantazie a zážitky na plátno. K otevření této etapy naplnění života mu pomohla náhoda, bez níž by nikdy nenašel sám odvahu.


Do třetice všeho dobrého – Ivan Kundrát a Petr Uhlíř

Visio Art Gallery
Na Roudné 18, Plzeň
vernisáž: 3. 10. 2019 v 17:00
výstava: 4. 10. – 31. 10. 2019


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: