Dobřany. Foto: Plzenoviny.cz

Dobřanská výstava Bez obalu, aneb Já v plastech nenosím hlásí první pozitivní změnu

V Dobřanské galerii stále probíhá výstava Bez obalu, aneb Já v plastech nenosím, která je zaměřena nejen na autorské látkové tašky, pytlíky a sáčky, ale také na další neplastové varianty věcí, které běžně používáme. Výstava oslavuje Den Země, který připadá na pondělí 22. dubna má za cíl upozornit na množství odpadu, který je denně produkován.

Každý návštěvník si má možnost udělat obrázek o stavu naší planety i o možnostech nepoužívání plastu a zkusit žít bez obalu a tím i bez zbytečného odpadu. První změnu hlásí Školní jídelna Dobřany – „Od konce března používáme v jídelně na balení školních svačinek papírové sáčky místo mikrotenových,“ hlásí vedoucí ŠJ Renata Černá.

Pondělí 29. 4. se od 18 hodin uskuteční v jednacím sále dobřanského infocentra setkání s jednou z vystavovatelek – Petrou Lammas, která se věnuje šíření informací o látkových plenách, šátcích, dámské ekohygieně a výrobě sáčků na chléb, ubrousků na svačiny, pytlíků na zeleninu, prsních vložek, podložek pro miminka a právě i dámských hygienických pomůcek. Petra už nechtěla vytvářet další odpad v podobě plastových sáčků na chléb a zeleninu, menstruačních vložek a tamponů či  odličovacích tamponků. Učila se redukovat svůj odpad, protože si přeje, aby planeta byla krásné místo k žití pro nás a naše generace, co přijdou po nás. Nikoliv smetištěm. Dochází jí dopady spotřebního chování a učí se je měnit. Přijďte si na toto téma popovídat a zkusit to také.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: